• Naujienos
  • Verslas kviečiamas ieškoti mokslo partnerių priemonei „Inočekiai LT“

    Ūkio ministerija, pasitelkdama Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrą (MITA), artimiausiu metu planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Inočekiai LT“.

    Palyginus su ankstesniais metais, Ūkio ministerijos numatoma skirti parama padidėjo daugiau nei du kartus – bus išdalinta inovacinių čekių už 7 mln. litų.

    Pasak ūkio ministro E. Gusto, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai jau dabar kviečiami pradėti ieškoti mokslo partnerių, kurie padėtų įgyvendinti už inovacinius čekius įsigytas paslaugas.

    „2013 m. vien per pirmąją kvietimo paskelbimo dieną buvo sulaukta daugiau negu pusė visų pateiktų paraiškų. Tikimės, jog susidomėjimas šia priemone nesustos augti ir dar daugiau įmonių nei praėjusiais metais galės pasinaudoti galimybe užmegzti bendradarbiavimo ryšius su mokslo įstaigomis“, – tikisi E. Gustas.

    Iš atnaujinto, daugiau kaip 1800 paslaugų sąrašo, verslas šiais metais galės pasirinkti, kokius konkrečiai taikomuosius mokslinius tyrimus, technologinės (eksperimentinės) plėtros darbus pagal jų užsakymą ir poreikius atliks konkreti mokslo ir studijų institucija. Paslaugų spektras yra labai platus, apima įvairias sritis: nuo technologijų, gaminių ar paslaugų kūrimo ar tobulinimo įmonėje, techninių galimybių studijų rengimo, produktų maketų, prototipų, pramoninio ir kitokio dizaino sukūrimo iki sudėtingiausių techninių sprendimų. Sąrašas skelbiamas MITA tinklalapyje, adresu http://www.mita.lt/lt/inovacijos/priemone-inocekiai-lt/svarbus-dokumentai/
    .

    Šiemet verslui bus sudarytos galimybės įsigyti reikalingų mokslinių tyrimų, technologinės (eksperimentinės) plėtros paslaugų ne tik iš universitetų ar mokslo institutų, bet ir kolegijų.

    Pirmą kartą pagal šią priemonę paslaugas verslui teiks ne tik universitetai ar mokslo centrai, bet ir 15 kolegijų, esančių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos miestuose.

    Kaip ir ankstesniais metais, daugiausia paslaugų verslui siūlo Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universitetas, Klaipėdos universitetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuvos energetikos institutas, Aleksandro Stulginskio universitetas ir kt.

    Lietuvoje inovaciniai čekiai bus teikiami jau penktus metus. 2013 m. kvietimas pagal Europos Sąjungos (ES) paramos priemonę „Inočekiai LT“ buvo paskelbtas kovo mėn., gauta 228 paraiškų. Iš viso finansuoti 174 projektai, kuriems skirta 2,5 mln. Lt. Įmonių privačios investicijos sudarė 880 tūkst. Lt (įmonės vidutiniškai prisidėjo apie 26 proc.).

    Parama inovaciniais čekiais yra skirta mokslinių tyrimų ir (ar) technologinės (eksperimentinės) plėtros veiklai ir techninių galimybių studijoms atlikti. Taip sukuriamas pagrindas verslo ir mokslo partnerystei: įmonės yra skatinamos naudotis mokslo pasiekimais, o mokslo institucijos – orientuoti savo veiklą į verslo poreikius.

    Pagal priemonę „Inočekiai LT“ projektams įgyvendinti skiriama fiksuoto dydžio parama. Didžiausia galima projekto vertė yra 20 tūkst. Lt, finansavimo intensyvumas – 80 proc. prašomos sumos, todėl likusią dalį, tai yra 20 proc. projekto vertės, įmonės turės padengti savo lėšomis.

Skip to content