• Naujienos
 • Verslas ir valdžia Kėdainiuose kartu ieško sprendimų

  Verslas ir valdžia Kėdainiuose kartu ieško sprendimų

  Pirmą kartą Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybė surengė diskusiją ,,Verslas – valdžia“. Susitikime dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius, mero pavaduotoja O. Urbonienė, administracijos direktorius O. Kačiulis, Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vedėja I.Petraitienė ir kt. kompetentingi asmenys. Verslą atstovavo Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas B.Žemaitis bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės vadovas ir jos nariai. Diskusiją ,,Kaip pritraukti gyventojus į Kėdainius“ moderavo Kėdainių atstovybės vadovas ir AB Nordic sugar Kėdainiai direktorius D.Cibulskis.

  Meras S.Grinkevičius sakė, kad norint sukurti patrauklią aplinką gyventi mūsų rajone, būtina sutvarkyta miestą ir kaimus, organizuoti įvairaus žanro renginių. Per metus Kėdainių rajone vyksta virš 260 renginių. Visi savivaldybės renginiai yra įtraukti į savivaldybės puslapio kalendorių. Dalyvavęs diskusijoje verslininkas B.Cechanavičius siūlė sukurti vieningą viešinimo platformą, kurią administruotų savivaldybė. Dabar yra keletas facebook paskyrų kur yra viešinami Kėdainiuose vykstantys renginiai, todėl informacija pasiekia tik tam tikros paskyros lankytojus. Pašnekovas sakė, kad būtų puiku, jei savivaldybė turėtų atskirą puslapį ,,kas vyksta Kėdainiuose“, o dar geriau – mobilią programėlę, kurioje būtų įtraukta viskas kas įdomu kėdainiečiui ir turistui. Dauguma dalyvių pritarė bendros viešinimo platformos sukūrimui. Dalyvavę valdžios atstovai pritarė šiam pasiūlymui.

  Buvo diskutuota kaip pritraukti jaunus žmones gyventi ir dirbti Kėdainiuose. Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vedėja I.Petraitienė apgailestavo, kad mažėja darbingo amžiaus žmonių, darbo rinkoje klesti šešėlis. AB Nordic sugar Kėdainiai direktorius ir Kėdainių atstovybės vadovas nuogąstavo, kad darbingo amžiaus žmonių labai trūksta. Meras konstatavo, kad Kėdainių rajono savivaldybėje yra didžiausias procentas dirbančiųjų, gaunančių minimalią mėnesinę algą. Tačiau valdžia negali priversti, kad atlyginimus darbdaviai mokėtų skaidriai.

  Kėdainiai – Radvilų miestas garsus savo istorija, tačiau čia sukoncentruotas ir didelis pramonės potencialas, kuriame laukiami darbuotojai. UAB ,,Linėja transport“ vadovo G.Norkaus nuomone, jaunai kartai reikia papildomų valdžios sprendimų, neužtenka sutvarkyto senamiesčio ir garsios istorijos. D. Cibuslkio nuomone, jei norim pritraukti jaunus žmones į Kėdainius, reikalinga reklama, sudominanti jaunimą gyventi ir pramogauti. B.Cechanavičiaus nuomone regionas turi rasti stipriausias pozicijas ir jas reklamuoti. Diskusijoje dalyvavęs UAB ,,Kėdainių laisvoji ekonominė zona“ atstovas A. Klankausko nuomone, Kėdainius reikia pozicijonuoti kaip stiprų maisto pramonės, žemės ūkio ir chemijos pramonės miestą.

  Susitikimo metu diskutuota ir kita labai aktualia tema – tai bustas ir jo nuoma. UAB ,,Kėdainių krovimo aikštelė“ direktorė J. Maksimenko sakė, kad jaunos šeimos neturi pinigų, kad galėtų nusipirkti bustą Šiuo metu Kėdainiuose sunku rasti išsinuomoti bustą, naujų butų nestatoma. Todėl siūlė savivaldybei surasti būdų padėti jaunoms šeimoms šiuo klausimu. Buvo iškeltos įvairios idėjos kaip socialinių būstų statyba savivaldybės lėšomis ar geriausių turimų vietų daugiabučių namo statybai pasiūlymas investuotojui, o įmonės, perspektyviems darbuotojams, galėtų išnuomoti butus. Taip būtų paskata jaunimui atvykti gyventi ir dirbti.

  Meras S.Grinkevičius sveikino, kad verslas kartu ieško galimybių aktualioms problemoms ir palinkėjo, kad tokie susitikimai būtų dažnesni.


Skip to content