• Naujienos
  • Verslas ir savivalda – ką kandidatai į Marijampolės merus žada verslininkams ir miestui?

    Vėsų pirmadienio vakarą Marijampolės savivaldybės posėdžių salėje virė karštos diskusijos tarp verslo atstovų ir aštuonių kandidatų į Marijampolės mero kėdę. Į debatus šį kartą kvietė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Marijampolės filialas. Juos moderavo žurnalistas Raigardas Musnickas.

    Iveta KEMERZŪNAITĖ

    Marijampolės apskrities laikraštis „SUVALKIETIS“

    Renginio pradžioje, kaip verslo ir KPPAR atstovai, žodį tarė rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius ir Tarybos narys, UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Mantas Agentas. Jie abu sutiko, jog svarbu vienyti savivaldą ir verslą, skatinti bendradarbiavimą, spręsti problemas kartu, ieškoti būdų, kaip pritraukti investuotojus ir didinti darbuotojų skaičių. KPPAR atstovų paliestus aspektus ir kitus rūpimus klausimus tolimesnėje diskusijoje aptarė kandidatai į merus. Debatų metu buvo diskutuojama apie verslo galimybes ir sąlygas Marijampolės laisvojoje ekonomikos zonoje (LEZ), infrastruktūros gerinimą. Kalbėta apie darbuotojų ir specialistų trūkumą Marijampolėje, todėl kandidatai sutiko, kad miestą reikia kurti patrauklų jauniems žmonėms, skatinti kurtis jaunas šeimas, teikė savo siūlymus, kokiomis sąlygomis tai pavyktų įgyvendinti, paliestas mokinių verslumo skatinimo ir švietimo aspektas.

    Debatų moderatorius visiems kandidatams suteikė galimybę atskleisti savo motyvus, tikslus ir požiūrį, susijusius su verslo plėtra Marijampolėje. Krikščionių sąjungos iškeltas kandidatas Gediminas Akelaitis pabrėžė, jog mieste dominuoja ne darbingo, o vyresnio amžiaus gyventojai, todėl privaloma skatinti miesto patrauklumą jauniems specialistams, šeimoms. Darbo partijos atstovė Vaida Giraitytė-Juškevičienė akcentavo bendruomenės stiprybę, užimtumo ir verslo skatinimą, kaip svarbiausius prioritetus ir teigė, jog meras privalo būti gyventojų ambasadorius. Antros kadencijos mero poste siekiantis Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Povilas Isoda kalbėjo apie bendravimo ir kalbėjimo su verslu svarbą, jau pradėtus ir norimus tęsti pokyčius, investicijų paieškas, smulkaus ir vidutinio verslo rėmimą. Kęstučiui Mažeikai, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ iškeltam kandidatui, svarbu, kad būtų sudarytos vienodos sąlygos verslams, skatinamas ūkininkų įtraukimas, skiriamas didesnis rėmimas verslui. Partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kandidatė Vaida Pituškienė pateikė tris aiškius prioritetus: kurti vienodas sąlygas Marijampolės LEZ, atlikti verslo vertės ir gyvybingumo analizę ir tapti Marijampolės verslo balsu nacionaliniu mastu. Liberalų sąjūdžio kamdidatas Tadas Račius kėlė problemą kalbėdamas apie atsakingą savivaldybės biudžeto panaudojimą ir didesnį smulkiojo verslo rėmimą. Gintaras Skamaročius, atstovaujantis Tautos ir teisingumo sąjungai (centristams, tautininkams), pabrėžė, kad neužtenka tik kalbėti apie verslą – reikia imtis priemonių jam padėti ir išskyrė, jog norint skatinti verslumą Marijampolėje, reikalingas dėmesys jaunimui ir švietimas šioje srityje. Kęstutis Tumelis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos kandidatas, kalbėdamas apie biudžetą, pritarė, jog reikalingas didesnis rėmimas verslui, kuris skatintų jį kurtis, akcentavo turizmo plėtrą.

    O kaip Marijampolės miestas ir verslas atrodys po ketverių metų? Kandidatai žada glaudų savivaldybės ryšį su verslu, padidėjusį investuotojų, darbuotojų, specialistų, jaunimo susidomėjimą. Su kiekvieno kandidato planais gyventojai gali susipažinti jų teikiamose programose ir nuspręsti, kas ateityje kurs Marijampolę gyventojams, verslui. Pirmasis rinkimų turas jau kovo 5 d., todėl kviečiame aktyviai dalyvauti.

    Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

    Verslo lūkesčius būsimam merui išsakė KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius.

Skip to content