• Naujienos
 • Verslas Estijoje. Kodėl?

  Verslas Estijoje. Kodėl?

  Taip pavadintą renginį įžangine kalba pradėjęs moderatorius prof. Giedrius Jucevičius pabrėžė, jog tam tikra prasme lietuviai jaučia spaudimą mokytis iš Estijos. Estija turi kur kas labiau pažengusių sistemų, nors po Sovietų sąjungos žlugimo Lietuva ir Estija pradėjo statyti savo valstybes nuo to paties lygmens. Pavyzdžiui, elektroniniai mediciniai įrašai, piliečių elektroninė erdvė, galimybė balsuoti internetu įvairiuose rinkimuose, ir kt.

  Estijos ambasadorius Lietuvoje Toomas Kukk akcentavo, jog istoriškai Estijos ir Lietuvos santykiai visada buvo artimi ir nereikia dėti didelių pastangų aiškinant, kas yra Lietuva arba Estija. Rremiantis 2014 m. atliktais „Spinter“ tyrimais, net 71 proc.Lietuvos gyventojų laiko Estiją ir Latviją draugiškiausiomis šalimis Lietuvos atžvilgiu.

  Savo pranešime ambasadorius apžvelgė Estijos ir Lietuvos ekonominius dvišalius santykius ir sėkmingai vykdomas dvišales veiklas. Tiek Lietuva, tiek Estija turi bendrų interesų įgyvendindamos regioninio transporto ir energijos saugumo projektus. Sėkmingo abipusio bendravimo pavyzdžiai: Bendrasis valdymo ir pranešimų centras Karmėlavoje, padedantis užtikrinti Lietuvos, Estijos ir Latvijos oro erdvės suverenumą ir NATO oro erdvės kontrolę, „Rail Baltica“ projektas, bendradarbiavimas kultūros, mokslo ir ekonomikos srityse. Be to, tarp susigiminiavusių miestų Kauno ir Tartu dar 1993 m užmegztas bendradarbiavimas. sėkmingai nutiesė kelius vykdomai veiklai kultūros, transporto, aplinkos apsaugos srityse.

  Estijos prekybos rūmų Lietuvoje pirmininkas, „VARUL“ advokatų kontoros advokatas Robert Juodka savo pranešime Lietuvos verslininkams pristatė investavimo galimybes Estijoje bei tam tikrus specifinius Estijos verslo kultūros ypatumus. Robert Juodka taip pat akcentavo, jog priešingai negu Estijoje, Lietuvoje būtina sukurti pasitikėjimą tarp žmonių ir vyriausybės.

  Renginyje savo patirtimis ir įžvalgomis dirbant su Estijos verslininkais dalijosi UAB „SDG kodas“ generalinis direktorius Saulius Kubertavičius bei UAB „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas. Abu verslo atstovai vieningai pritarė, jog Estijoje yra gera vyriausybės reputacija, mažiau konkurencijos ir įdomiausia tai, kad verslas Estijoje dirba 24 valandas 7 dienas per savaitę.

  Renginyje taip pat dalyvavo Estijos garbės konsulė Žaneta Simanavičienė bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir generalinis direktorius Vytautas Šileikis.

  Perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų eksportui į Estiją yra šie: maisto pramonė (kviečiai, žuvis, gėrimai, krakmolas, gaminiai iš mėsos ir žuvies, cukrus ir konditerijos gaminiai, mėsa, gaminiai iš daržovių ir vaisių, pieno produktai, statybinės medžiagos, chemijos pramonė). Pagal viešai prieinamus LR Statistikos departamento duomenis, daugiausiai Lietuvos įmonės Estijoje investavo į profesinę, mokslinę ir techninę veiklą, didmeninę ir mažmeninę prekybą bei variklinių transporto priemonių ir motociklų remontą.

  Sveikinimo žodį tarė Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis

  Estijos ambasadorius Lietuvoje Toomas Kukk skaitė pranešimą apie Estijos ir Lietuvos ekonominius dvišalius santykius ir sėkmingai vykdomas dvišales veiklas

  Savo patirtimi ir įžvalgomis dirbant su Estijos verslininkais dalijosi UAB „SDG kodas“ generalinis direktorius Saulius KubertavičiusSkip to content