• Naujienos
 • Vartai į Kiniją

  Vartai į Kiniją

  Liepos 3 d. Kaune įvyko speciali konferencija regiono verslininkams „Kantono importo ir eksporto mugė – vartai į Kiniją“. Jos metu delegacija iš Kinijos užsienio prekybos centro bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai kvietė verslo atstovus išnaudoti Kinijos rinkos galimybes ir dalyvauti svarbiausiame Kinijos prekybos renginyje.

  „Pasaulio ekonomika įžengė į sunkų etapą, ir tai verčia dar aktyviau bendradarbiauti ekonomikos ir prekybos srityje. Kuriant ir išnaudojant plėtros galimybes laimi abi pusės. Todėl kviečiu pasinaudoti mūsų sukurta verslo bendradarbiavimo platforma ne tik įsigyjant kokybiškų Kinijos prekių, bet ir Kinijos rinkai ištirti, atsidurti naujausių pramonės tendencijų sūkuryje ir savo verslui plėsti“, – kalbėjo Kinijos užsienio prekybos centro viceprenzidentas Liu Jianjun.

  Konferencijoje dalyvavusiems beveik 50 įmonių atstovams buvo pristatyta Kantono mugė. Kinijos delegacijos atstovas Liu Jianjun pasidžiaugė, kad nuo mugės įkūrimo pradžios 1957 m. jau įvyko 111 sėkmingų renginių ir galima pasididžiuoti įspūdingomis apimtinis bei mastais. Šiemet gegužę pasibaigusi 111-oji mugė pritraukė 210 833 pirkėjus iš 213 užsienio valstybių ir regionų. Mugės metu pasiekta apyvarta sudarė net 360 mlrd. JAV dolerių.

  Kinijos importo ir eksporto mugėje kasmet apsilanko ir dalyviai iš Lietuvos. Tai didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų atstovai, kurie atvyksta pasidairyti ir išsirinkti prekių. 111-oje mugėje dalyvavo 144 lietuviai.

  112-oji mugė vyks spalio 15-lapkričio 4 d. Pirmasis etapas – spalio 15-19 d. (elektronikos ir namų ūkio elektros prietaisai, techninė įranga ir įrankiai, įrengimai, transporto priemonės ir atsarginės dalys, statybinės medžiagos, apšvietimo įranga, cheminiai preparatai, veiks tarptautinis paviljonas). Antrasis etapas – spalio 23-27 d. (plataus vartojimo prekės, dovanos, namų dekoracijos). Trečias etapas – spalio 31-lapkričio 4 d. (tekstilė ir apranga, avalynė, kanceliarinės prekės, lagaminai ir rankinės, prekės poilsiui, vaistai, medicinos priemonės, sveikatos produktai, maistas, veiks tarptautinis paviljonas).

  Mugės plotas sieks 1,16 mln. kvadratinių metrų, kuriuose įsikurs 58700 stendų. Kasmet pristatoma daugiau nei 150 tūkstančių kokybiškų kiniškų ir užsienio prekių rūšių. Kiekvienos Kantono mugės metu apie 80 proc. visų prekių yra nauji produktai, pristatomi pirmą kartą. Šiemet į tarptautinio paviljono ekspoziciją bus įtraukta aukštųjų technologijų produktų grupė, ketinama plėsti dizaino parodų sekciją.

  Mugė vyksta Guandžou mieste.

Skip to content