• Naujienos
 • Valstybės šimtmečiui – išskirtinis elektroninis leidinys apie Pirmąją Lietuvos Respubliką

  Artėjant Vasario 16-ajai, Istorinė Prezidentūra Kaune parengė kauniečiams ir miesto svečiams dvi dovanas:

  Dovana Nr. 1

  Istorinės Prezidentūros projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai (1918–1940 m.)“ komanda penkerius metus trukusį projektą užbaigia nauja paroda ir trimis leidiniais. Lankytojai jau nuo vasario 15 d. muziejuje galės išvysti interaktyvią ir smagią parodą „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių (1918-1940 m.)“, o iš parodos galės išsinešti to paties pavadinimo leidinį lietuvių arba anglų kalba (leidinys dovanojamas perkant pilną įėjimo bilietą). O visiems besidomintiems Lietuvos istorija muziejaus istorikės parengė skaitmeninį leidinį „Pirmoji Lietuvos Respublika: kas, kur, kada?“, kuriame pateikiami visi 400 projekte dalyvavusių reikšmingiausių politinių, ekonominių, socialinių ir kultūrinių Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykių.

  NUORODA PARSISIŲSTI:

  https://drive.google.com/d/1-AHWJBheCpDRPiWCavIyBP38FhDd-ca-/view

  Istorinės Prezidentūros projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai (1918–1940 m.)“ kūrybinė grupė tikisi, kad šis leidinys padės visapusiškai pažinti Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpį, paskatins geriau suprasti įvairius to meto procesus ir suteiks tvirtą pagrindą didžiuotis savo valstybe.

  Leidinius išleido Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune. Projektui „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ vadovavo muziejaus vadovė Renata Mikalajūnaitė. Leidinį sudarė istorikės Justina Minelgaitė, dr. Ingrida Jakubavičienė ir Jovita Jankauskienė. Kalbos redaktorė – Renata Endzelytė. Vertėjas – Armandas Rumšas. Leidinio dailininkė – Jovita Jankauskienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

  Dovana Nr. 2

  Jums dovanojama išskirtinė galimybė pirmiesiems užsiregistruoti į Vasario 16-osios ekskursiją po naująją parodą „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“. Vieša registracija visuomenei bus paskelbta vasario 1 d. 9 val., vietų skaičius ribotas, tad būtinai pasinaudokite šia dovana dar šiandien.

  NUORODA REGISTRACIJAI:

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfMCJYJrH5YMn1gzkrmbkNR2fQ9YnvY9S0PAg-JXSCnL2Ijwg/viewform

  Plačiau apie Vasario 16-ąją Istorinėje Prezidentūroje

  V16 nuo vidurdienio iki vidurnakčio

  Vasario 16-ąją Istoriniai Prezidento rūmai Kaune bus atviri nuo vidurdienio iki vidurnakčio! Laukiami visi Lietuvą mylintys ir Respublikos šimtmetį švenčiantys žmonės. Tik Istorinėje Prezidentūroje Kaune sužinosite begalę įdomių dalykų apie pagrindinius pirmųjų nepriklausomybės dešimtmečių herojus ir svarbiausiais įvykius. Suprasite, kad visi mūsų politinio, ekonominio, socialinio ir kultūrinio gyvenimo pagrindai buvo padėti toje jaunoje ir veržlioje valstybėje. Pažadame, kad atrasite daugybę priežasčių didžiuotis šia valstybe!

  Vasario 16-ąją Istorinę Prezidentūrą galite aplankyti dviem būdais:

  1) Savarankiškas vizitas (įėjimas pro paradines duris)

  Galite ateiti bet kuriuo metu (nuo 12 iki 24 val., paskutinis įleidimas 23.30), būti kiek norite, išbandyti visas jus dominančias edukacines veiklas. Savarankiško vizito metu aplankysite antrąjį Prezidento rūmų aukštą.

  Antrajame rūmų aukšte, į kurį pakylama autentiškais XIX a. antrosios pusės paradiniais laiptais su puošniomis tekintomis ir drožinėtomis medinėmis detalėmis bei didžiuliais paauksuotais veidrodžiais, galėsite apžiūrėti Audiencijų salę, kurioje vyko oficialūs priėmimai bei užsienio pasiuntinių diplomatinių įgaliojimų įteikimai Prezidentui. Šalia Audiencijų salės – šviesus Prezidento ir jo šeimos valgomasis, o už mažosios Posėdžių salės galima įsitikinti, koks nedidelis, bet jaukus buvo pirmojo šalies piliečio darbo kabinetas su prezidentiniu darbo stalu ir knygų lentynomis. Mažųjų lankytojų lauks Lietuvos himno dėlionė, o vyresnieji galės išbandyti jėgas įvairiose interaktyviose istorijos pažinimą skatinančiose veiklose.

  2) Ekskursija su ekskursijų vadovu (įėjimas pro tarnybines duris)

  Į šias ekskursijas PRIVALOMA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA. Užsiregistravę ekskursijos dalyviai turi ateiti nevėluodami ir tiksliai tuo laiku, į kurį registravosi. Neužsiregistravę arba atėję kitu laiku nebus įleidžiami į ekskursiją.

  Ekskursijos metu su vadovu apžiūrėsite pirmame rūmų aukšte naujai įrengtą šimtmečio parodą „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių (1918–1940 m.)“, išbandysite įvairias edukacines veiklas. Mažiesiems lankytojams skirtas specialus Mažylių kampelis. Ekskursijos trukmė – 1 val. Po ekskursijos savarankiškai galėsite apžiūrėti ir antrąjį rūmų aukštą.

  Plačiau apie parodą: http://istorineprezidentura.lt/naujienos/551-lietuvos-respublikos-simtmeciui-skirta-paroda-100-reiksmingiausiu-pirmosios-lietuvos-respublikos-ivykiu-bus-atidaryta-vasario-14-d.html

  400 ivykiu (1918-1940 m.)_Istorine Prezidentura.pdf

Skip to content