• Naujienos
  • Valdžios ir verslo pusryčiai su Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovais

    Valdžios ir verslo pusryčiai su Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovais

    Gegužės 11 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis, administracijos direktorius Vitas Gavėnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, l. e. Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas Jurga Grigaliūnaitė sėdo prie apskritojo stalo su aktyviausiais Vilkaviškio rajono verslininkais bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovais. Susitikimo tikslas – skatinti vietos valdžios ir verslo struktūrų atstovų bendradarbiavimą. Jo metu susirinkę Vilkaviškio krašto verslininkai su valdžios atstovais pasidalino savo patirtimi, išsakė pastebėjimus ir lūkesčius.

    Meras Algirdas Neiberka padėkojo susirinkusiems už galimybę kartu aptarti aktualiausius rajonui klausimus. Pagrindinį pranešimą apie mokesčių lengvatas savivaldybėje, Vilkaviškio rajono smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programą, investicinę aplinką ir investavimo galimybes, įgyvendinamus ir planuojamus įgyvendinti projektus, investicinę aplinką kelių priežiūrai skaitė Daiva Riklienė. Pranešėja išvardijo kryptis, kuriose Savivaldybės partneriais galėtų būti rajono verslininkai: kelių kapitalinio remonto dalinis finansavimas ir bendra kelių priežiūros koncepcija. Aptartos galimybės į koncesininko rankas perduoti gatvių apšvietimą, kad privatus verslas modernizuotų šį ūkį. Valdžios atstovai skatino bendradarbiauti kuriant rajono viziją, įvaizdį – pakvietė siūlyti idėjas bendriems teminiams renginiams, organizuoti atvirų durų dienas įmonėse, siūlyti gaminius, kuriuos Savivaldybė galėtų naudoti kaip reprezentacines dovanas. Diskusijų buvo daug ir įvairių. Verslininkai išreiškė susirūpinimą dėl viešųjų pirkimų organizavimo bei neaiškios savivaldybės vystymo krypties, neaiškių prioritetų –ar Vilkaviškio rajonas yra žemdirbių kraštas, ar turistinis rajonas, o gal patrauklus verslui kampelis.

    Apibendrinant diskusiją pastebėta, kad tokie susitikimai stiprina bendravimą ir tarpusavio supratimą, skatina efektyvesnį ir greitesnį aktualių problemų sprendimą. Nutarta, kad diskusijos bus organizuojamos ir toliau – jas pratęsti žadama jau birželio mėnesį.

Skip to content