• Naujienos
 • Užsienio reikalų ministras A. Ažubalis: tarptautinėje plotmėje svarbus ir verslo interesas

  Užsienio reikalų ministras A. Ažubalis: tarptautinėje plotmėje svarbus ir verslo interesas

  Kovo 12 d. užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose susitiko su verslo bendruomene. Ministrą lydėjo ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktorė Rasa Adomaitienė, ministro patarėja Živilė Dambrauskaitė, atstovė spaudai Margarita Butkienė ir kt.

  Rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, pristatydamas svečią, priminė, kad kelios biografijos eilutės ministrą sieja su rūmų sistema, o tarptautiniuose santykiuose verslas yra svarbus įrankis.

  „Užsienio reikalų ministerijos veikla apima ne tik diplomatiją, bet ir sprendžiama nemažai verslui svarbių klausimų, esame ne tik užsienio reikalų, bet ir užsienio prekybos ministerija. Tarptautiniai įsipareigojimai, bendradarbiavimo sutartys, muitai ir tarifai, dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartys, sankcijos – visose šiose srityse yra svarbus verslo interesas“, – pabrėžė A. Ažubalis.

  Ministras apibūdino, kokios aktualijos šiandien gali būti reikšmingos verslui santykiuose su Ukraina, Baltarusija, Rusija. A. Ažubalis pasidžiaugė ir padėkojo verslui už tai, kad net 66 proc. pernai rekordinio eksporto sudaro lietuviškos kilmės produktai, o jų didžioji dalis yra pagrindinių gamybos šakų produkcija.

  Rūmų tarybos narys Zigmantas Dargevičius teiravosi ministro dėl vietinio eismo per sieną režimo su Baltarusija ir Rusija, ryšių su Kinija. „Kas pirmasis Europoje pritrauks Kinijos turistus, tas neabejotinai laimės“, – pridūrė viešbučių ir turizmo sektoriui atstovaujantis Z. Dargevičius.

  Ministras pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi toliau tęsti derybas su Rusija dėl vietinio eismo per sieną režimo su Kaliningrado sritimi, laikydamasi Šengeno reikalavimų, o supaprastinto pasienio judėjimui su Baltarusija Lietuva jau pasirengusi, tereikia, kad Baltarusijos institucijos informuotų apie savo pasirengimą. Ministro teigimu, svarbu suprasti, kad vietinio eismo per sieną režimas yra skirtas pasienio teritorijų gyventojų poreikiams. Sprendžiant šiuos klausimus, svarbu nepamiršti, kad Lietuva priklauso Šengeno erdvei. Dėl konkrečių žingsnių plėtojant turizmo ryšius su Kinija ministras pažadėjo tęsti darbus,. Užsienio reikalų ministro vizito Kinijoje 2011 m. gegužės mėnesį metu buvo užmegzti kontaktai su Kinijos nacionalinės turizmo administracijos atstovais vadovais, perduotas Susitarimo memorandumo dėl bendradarbiavimo turizmo srityje projektas. Po minėto vizito Lietuvos ambasadoje Pekine išduodamų vizų turizmui skaičius per metus išaugo dvigubai, Lietuvos rekreacinėmis galimybėmis susidomėjo ir kontraktus su Lietuvos turizmo firmomis pasirašė stambiausios Kinijos turizmo kompanijos. 2012 m. planuojančios į Lietuvą atvežti jau apie kelis tūkstančius turistų.

  Atsakydamas į Kauno PPA rūmų prezidento B. Žemaičio klausimą apie Lietuvos įvaizdį pasaulyje, ministras A. Ažubalis informavo, kad šiuo metu atlikta Lietuvos ambasadų užsienyje apklausa siekiant nustatyti, kokiame kontekste minima Lietuva, kaip ji įvardijama konkrečioje šalyje. Apibendrinus duomenis bus sprendžiama, ką daryti, kokių veiksmų imtis formuojant nuomonę apie Lietuvą. Ministras pasidžiaugė, kad per sunkmetį nė viena ambasada nebuvo uždaryta, nors taupyti teko smarkiai.

  UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas domėjosi Lietuvos pirmininkavimu ES, būsimais renginiais, paslaugų pirkimu. Ministras pabrėžė, kad teks organizuoti 260 darbo grupių veiklą, nes didžiausia atsakomybė pirmininkavimo metu tenka būtent teisėkūros procesui. Per 5 mėnesius Lietuvoje įvyks apie 190 renginių. Ministras pabrėžė tiesioginio susisiekimo su Briuseliu svarbą. : „Reikėtų dviejų reisų Vilnius- Briuselis per dieną, – sake jis. Taip pat jis pažymėjo, kad verslui bus skelbiami konkursai paslaugoms pirkti.

  Nuotraukose: rūmų prezidentas B. Žemaitis ir užsienio reikalų ministras A. Ažubalis , kiti susitikimo dalyviai


Skip to content