• Uzbekistane aptarti verslo ryšiai

  Uzbekistane aptarti verslo ryšiai

  Lietuvos užsienio reikalų viceministro Rolando Kriščiūno vadovaujama delegacija Taškente, Uzbekistane, rugsėjo 23–24 d. dalyvavo politinėse ir ekonominėse konsultacijose, kurių metu aptartos tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos, apžvelgtos verslo ryšių stiprinimo galimybės.

  Lietuvos delegacijoje buvo ne tik Užsienio reikalų ministerijos ir Žemės ūkio reikalų ministerijos atstovai, bet ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kancleris Andrius Verbyla.

  Uzbekistano prekybos ir pramonės rūmų atstovai buvo supažindinti su Lietuvos verslo galimybėmis žemės ūkio, transporto, aukštųjų technologijų, turizmo ir švietimo sektoriuose. Aptartas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Uzbekistano rūmų, siekiant padėti nariams rasti verslo partnerius. 2015 m. planuojama surengti Lietuvos įmonių verslo misiją į Uzbekistaną 2015 m. pirmoje pusėje.

  Uzbekistano smulkaus verslo subjektų paramos eksportui agentūros vadovui Žahondirui Mustafojevui viceministras R. Kriščiūnas perdavė bendradarbiavimo memorandumus, kuriuos pasirašė VšĮ „Versli Lietuva“ ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija. Sutarta užmegzti glaudesnius kontaktus tarp Lietuvos ir Uzbekistano asocijuotų verslo struktūrų. Lietuvos įmonės, kurios domisi Uzbekistano rinka, galės gauti informacijos apie Uzbekijos įmones ieškančias partnerių, o taip pat teikti pasiūlymus Uzbekijos įmonėms.

  Kadangi pasitaiko atvejų, kada Uzbekistano muitinei netinka Lietuvoje išduoti prekių kilmės sertifikatai, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kancleris kėlė šitą klausimą vizito metu, atsakingose institucijose pažadėta šią problemą išspręsti.

Skip to content