• Naujienos
 • UAB „Enerstenai“ – 10 metų

  UAB „Enerstenai“ – 10 metų

  Rūmų narys UAB „Enerstena“ šiomis dienomis pažymi dešimtmečio sukaktį.

  Bendrovės pagrindinė veiklos sritis – energetikos bei pramonės objektų statyba, rekonstrukcija, modernizavimas, remontas ir techninis aptarnavimas. Šiuo metu įmonėje dirba 135 darbuotojų. Visų vadovaujančių darbuotojų išsilavinimas − techninis aukštasis, dauguma jų − Lietuvos šiluminės technikos inžinierių asociacijos nariai, turintys visus veiklai būtinus atestatus. Kompetencija ir atsakomybė, patirtis, komandinis darbas ir šiuolaikinės technologijos yra įmonės sėkmės pamatai.

  Įmonė projektuoja, komplektuoja, montuoja, paleidžia bei suderina įvairaus dydžio katilines, kūrenamas biokuru, gamtinėmis dujomis, mazutu bei kitu kuru. Biokuru kūrenami katilai, gaminami „Enerstenoje“, į orą išmeta žymiai mažiau teršalų nei leidžia normos.

  Suprojektuotą ir pagamintą įrangą darbuotojai sumontuoja bei paleidžia. Vėliau, naudodami nuotolinę valdymo ir vaizdo sistemą, įmonės darbuotojai stebi katilinių darbą ir gali reaguoti į sutrikimus ar avarijas.

  Šiuo metu įmonėje gaminami biokuro deginimo įrenginiai, kurie bus sumontuoti „Senukų“ įmonių grupės statomoje jėgainėje, kurią sudarys du po 8 MW galingumo katilai ir 4 MW galingumo kondensacinis ekonomaizeris. Tikimasi, kad jau šių metų rudenį kauniečiai pajus katilinės tiekiamos šilumos naudą.

  Pasak įmonės vadovo Virginijaus Ramanausko, panaudojant nerūdijančio plieno ekonomaizerius, galima padidinti šilumos gamybą, sudeginant tiek pat kuro katile. Dėl gilaus dūmų ataušinimo ir dūmuose esančių vandens garų kondensacijos ekonomaizeryje gaunamas papildomas net 15-30 proc. šilumos kiekis.

  Šiuo metu 16 užsakymų visoje šalyje vykdanti „Enerstena“ jau yra suremontavusi 2 katilus Petrašiūnų elektrinėje, įrengusi kondensacinį ekonomaizerį Garliavoje ir renovavusi katilinę Raudondvaryje. Visai neseniai AB „Grigiškės“ paleista garo katilinė, kūrenama smulkinta mediena, taip pat buvo suprojektuota, pagaminta ir sumontuota Kaune įsikūrusios bendrovės „Enerstena“ darbuotojų.

  Bendrovė yra pasirašiusi sutartį su VĮ „Visagino energija“ dėl biokuro katilinės statybos, įrengiant naują, biokuru kūrenamą, 8 MW našumo vandens šildymo katilą su pakura. Taip pat objekte bus įrengtas dūmų kondensacinis ekonomaizeris su dūmų valymo sistema, skirtas naujam katilui ir 8 MW katilui perspektyvoje, ekonomaizeris skirtas bendram 16 MW katilų galingumui. Jau kitais metais, po projekto įgyvendinimo, Visagino miestas galės mėgauti pigesne šiluma, išgaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

  Rūmų bendruomenė sveikina UAB „Enerstena“ kolektyvą, linkėdama būti tarp lyderių ir visokeriopos sėkmės antrajame veiklos dešimtmetyje.


Skip to content