• Naujienos
 • UAB „Dovaina“ pardavimo pajamos išaugo 50 proc.

  Maisto pramonės įrengimų gamybos UAB „Dovaina“ pardavimo pajamos 2013 m. ūgtelėjo 50%, iki 18 mln. Lt.

  Pasak bendrovės direktoriaus Petro Vėlyvio, praėjusiais metais bendrovė aplankė svarbiausias maisto pramonės įrengimų parodas Prancūzijoje, Vokietijoje ir Rusijoje, į kurias suvažiavo potencialūs užsakovai:

  „Kol nesilankėme parodose, mūsų niekas nematė. O dabar jau esame vertinami, sudarome daugiau sutarčių. Supratome, kad reikia važiuoti į parodas. Europoje dirba šimtamečių įmonių, kurių pavadinimus visi žino atmintinai, o mes dar tik skinamės kelią“.

  Kelionės į parodas 2013 m. bendrovei atsiėjo apie 0,5 mln. Lt. Iš pradžių dalyvavusi tik svarbiausiose pramonės parodose, dabar „Dovaina“ nepraleidžia ir smulkesnių renginių.

  Bendrovė žvalgosi į Rytų šalis – Ukrainą, Baltarusiją, Kazachstaną, kuriose automatizuojant gamybą duonos pjaustymo ir pakavimo įrengimai itin paklausūs.

  Bendrovė dar neseniai gamino stabdžių kaladėles ir prekiavo sunkvežimių detalėmis. Padidėjus konkurencijai ši veikla tapo menkai pelninga, todėl pamažu jos atsisakyta. Siekdama išskaidyti riziką bendrovė gamina įvairias metalo konstrukcijas laivų pramonei ir statybines konstrukcijas, kurios gabenamos į Skandinavijos šalis.

  Didžiąją dalį maisto pramonės įrengimų bendrovė eksportuoja į Baltarusiją, Rusiją, Ukrainą, Azerbaidžaną ir Kazachstaną.

  „Dovaina“ gamina duonos pjaustymo ir pakavimo automatus, meduolių gamybos linijas, greitojo maisto gamybą palengvinančius įrenginius, dozatorius ir pagalbinę įrangą konditerijos cechams.

  Bendrovėje dirba 57 žmonės – tiek pat, kiek ir pernai. Labiausiai trūksta kvalifikuotų inžinierių, šaltkalvių ir konstruktorių.

  2013 m. bendrovė gavo 18 mln. Lt pajamų, 50% daugiau negu 2012 m., kai pardavimo pajamos sudarė 12 mln. Lt. Pajamos iš eksporto sudaro 72% visų pajamų.

  Kauno PPA rūmų narys UAB „Dovaina“ metiniame verslininkų pagerbimo vakare gruodžio mėnesį bivo apdovanota mažuoju eksporto prizu.

  Pagal vz.lt

Skip to content