• Naujienos
 • Tradiciniame IQ forume – žvilgsnis į regionų sėkmę

  Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje gegužės 22 dieną svečiavosi verslo, pramonės ir kitų profesijų atstovai – čia vyko tradicinis IQ forumas „Sūduva 2024: kaip regionams pagauti sėkmės bangą?“. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo ir žurnalo „IQ” redakcijos organizuojamame renginyje dalyvavo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemerė Agnė Pavelčikienė, LR Seimo nariai Andrius Vyšniauskas, Algirdas Butkevičius ir Kęstutis Mažeika, Marijampolės savivaldybės tarybos nariai.

  Pasak P. Isodos, IQ forumas aktualus visiems sekantiems pasaulio ir Lietuvos naujienas: „Forume gvildenamos temos nepraranda aktualumo, nes Marijampolė ir mūsų regionas vis labiau tampa globalios pasaulio rinkos dalimi, čia kuriasi inovatyvios gamyklos, kurių produkcija puikiai vertinama Europoje ir pasaulyje. Tikiuosi, kad šiandienos pranešimai bus naudingi, informatyvūs bei suteiks mums visiems naujų žinių apie vykstančius procesus ir pokyčius. Džiaugiuosi, kad Marijampolės regione veikia drąsi ir ryžtinga verslo bendruomenė, kuri net ir sudėtingomis bei nepalankiomis sąlygomis sugeba vykdyti verslo plėtrą ir pasiekti puikių rezultatų“.

  Forumą pradėjo Justina Zajankauskaitė, Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnioji ekonomistė, kurios pranešime „Žvilgsnis į Lietuvos darbo rinką: kaip pastarųjų dvejų metų demografinės tendencijos pakeitė padėtį Lietuvos darbo rinkoje?“ forumo dalyviai galėjo surasti labai daug išsamios informacijos apie darbo rinkoje įvykusius ir vis dar vykstančius pokyčius.

  Aurimas Antanaitis, LR ekonomikos ir inovacijų ministrės vyriausiasis patarėjas, pristatė pranešimą „Spartesnis ekonomikos augimas Lietuvos regionuose – misija įmanoma“, kuriame apžvelgė įvairius prie regionų sėkmingo augimo galinčius prisidėti įrankius bei komponentus.

  Monika Šukytė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto ir Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto doktorantė, Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja, susirinkusiems papasakojo apie dirbtinio intelekto ir kitų technologijų panaudojimą kasdienėje įvairių institucijų veikloje.

  Paskutiniajame pranešime Ovidijus Lukošius, „IQ” vyriausiasis redaktorius, daug dėmesio skyrė lietuvių požiūriui į turtą, darbą ir sėkmę.

Skip to content