• Naujienos
  • Tradicinė atvirų durų diena rūmuose

    Tradicinė atvirų durų diena rūmuose

    Spalio 16 d. rūmų durys buvo atviros visiems, besidomintiems verslo savivalda, bendrųjų interesų atstovavimu, rūmų paslaugomis verslui, klubų ir projektine veikla, bendruomenės renginiais. Į susitikimą su rūmų vadovais ir darbuotojais atvyko poros dešimčių įmonių atstovai.

    Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis papasakojo apie savo kelią į organizaciją. „Verslo pradžią palyginčiau su važiavimu žvyrkeliu, kai neturi kada dairytis į kraštovaizdį, o tik stebi, kad neišlėktum iš posūkio. Kai pajunti tvirtą pagrindą po kojomis, tik tada pradedi gėrėtis peizažu, bendrauti su keleiviais, nori daugiau pamatyti ir sužinoti. Rūmai yra vienas iš žinių šaltinių, kurie padeda orientuotis versle ir suteikia galimybę bendrauti“, – kalbėjo rūmų prezidentas.

    Rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis susirinkusiems verslininkams išsamiai pristatė organizacijos vizitinę kortelę, veiklos principus ir tikslus. „Rūmų misija – įgyvendinti verslo savivaldą regione, formuoti ir reikšti verslo bendruomenės balsą, atstovauti bendriesiems verslo interesams, ginti šiuos interesus santykiuose su valdžia, teikti paslaugas įmonėms, padedant užtikrinti jų konkurencingumą, atsakingai vykdyti tipines rūmams valstybės deleguotas funkcijas, – pasakojo V. Šileikis. – Būdamas rūmų nariu, tampi matomu (produktas, įmonė, vadovas), tampi girdimu (rūmų „choro“ dalyvis), tampi reprezentatyvaus tinklo, tame skaičiuje vartotojų tinklo nariu, tampi solidarios bendruomenės nariu, kurioje duodamas gausi dar daugiau, gauni priėjimą prie ekspertų ir gerosios patirties, gauni išplėstą priėjimą prie saviugdos priemonių, gauni demokratiškai sutvarkytą erdvę saviraiškai“, – rūmų teikiamas galimybes įsitvirtinti tarp lyderių konkurencinėje kovoje apibendrino V. Šileikis. Rūmų konkurencinis pranašumas yra galimybė veikti globaliame tinkle. Pasaulyje veikia 13 tūkstančių, Europoje – daugiau kaip 700 rūmų, su kuriais keičiamasi informacija, siunčiama arba atsakoma į užklausas ir kt.

    Apie tai, kokią naudą verslui teikia rūmai, atvirų durų renginio metu pasakojo bendruomenės nariai. Tai UAB „Baker Tilly“ įmonės vadovas ir UAB „Scandinavian accounting and consulting“ verslo partneris, apskaitos departamento vadovas Vidmantas Milius, verslo konsultantas Algirdas Minikauskas iš Prienų, Kauno kolegijos lektorė Jolanta Bareikienė, Verslo moterų tinklo Kaune vadovė Saulė Motiejūnienė.

    Kaip efektyvios rūmų veiklos pavyzdžius V. Milius pateikė šiemet organizuotus jau ketvirtuosius debatus su visais kandidatais į Kauno merus, prie savivaldybės veikiančią Verslo tarybą, kuriai klausimus gali siūlyti bet kuris verslininkas, rūmų 90-mečio minėjimą, į kurį atvyko aukšti valstybės vadovai, parlamentarai, regiono savivaldybių merai. V. Milius pristatė aštuonis veikiančius rūmų klubus, vienijančius įmonių vadovus, finansininkus, personalo, marketingo, eksporto ir kt. specialistus pagal profesinius interesus. „Narystė rūmuose – tai papildomos pajamos, kontaktai, partneriai. Visai neseniai sėkmingai užbaigėme bendrą SAC projektą su Eksportuotojų klubo nariu UAB „Tranzito paslaugų centras“. Teikėme koordinuotas konsultacijas užsienio įmonei, siekiančiai plėtros į Baltijos regioną. Pradžia buvo pažintis su kolega rūmuose“, – pasakojo V. Milius.

    Konsultantas Algirdas Minikauskas narystės rūmuose naudą apibūdino kaip galimybę nemokamai gauti įvairiausių žinių ir skleisti informaciją apie save. „Svarbiausia – aktyviai dalyvauti ir pasiimti naudos tiek, kiek pajėgi“, – kalbėjo A. Minikauskas.

    Lektorė Jolanta Bareikienė sėkmės istorija pavadino rūmų vykdytą projektą „EPIC – tarptautinės verslo komunikacijos stiprinimas“, kurio metu buvo vertinama įmonių komunikacija su užsienio partneriais ir teikti pasiūlymai. „Bet nauda ne vien pinigais matuojama. Žinios praturtina kiekvieną projekto dalyvį“, – pridūrė J. Bareikienė.

    Verslo moterų tinklo Kaune vadovė Saulė Motiejūnienė paragino moteris verslininkes burtis draugėn, nes tai puiki galimybė keistis patirtimi, bendrauti neformalioje aplinkoje su kolegėmis vadovėmis, dalyvauti projektinėje veikloje.

    Po to vyko diskusijos pagal potencialių narių poreikius ir lūkesčius. Daugiausiai atėjusiųjų domėjosi klubine ir projektine veikla, verslo partnerių paieška, narių solidarumo programomis.











Skip to content