• Naujienos
 • TEISINGUMO MINISTRAS SUSITIKO SU RŪMŲ NARIAIS

  TEISINGUMO MINISTRAS SUSITIKO SU RŪMŲ NARIAIS

  „Norėčiau papasakoti, kas svarbu Jums Teisingumo ministerijos planuose ir veikloje, taip pat išgirsti Jūsų požiūrį. Labai vertinu nuomonę, suformuotą iš praktinių pozicijų“, – taip susitikimą su KPPAR nariais pradėjo Rūmuose apsilankęs LR teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

  Ministras nurodė šešias pagrindines veiklos kryptis: teisėkūros sistemos išgryninimas, teismų darbas ir proceso skaidrumas, Registrų centro, notarų ir antstolių veiklos efektyvinimas, bausmių sistemos tobulinimas, kova su korupcija ne griežtinant bausmes, o naikinant jos prielaidas, efektyvesnis verslo priežiūros ir kontrolės sistemos darbas. R.Šimašius atkreipė dėmesį į naujas Viešojo administravimo ir Viešųjų pirkimų įstatymų nuostatas, kartu pripažinęs, kad praktinis jų taikymas neretai nutolsta nuo pirminės idėjos.

  Rūmų nariai teiravosi ministro nuomonės dėl piktybinių bankrotų, piktnaudžiavimo teise teismuose, konkurencijos normų pažeidimo savivaldybėse be konkurso perkant paslaugas, bankroto administravimo, bankų įtakos bankroto procese, darbo santykių reglamentavimo. KPPAR generalinis direktorius Vytautas Šileikis pasiūlė suteikti verslui sprendžiamojo balso teisę regionų plėtros tarybose: „Tai ypač aktualu panaikinus apskritis. Politinei valdžiai keičiantis per kiekvienus rinkimus, verslo atstovai užtikrintų sprendimų stabilumą ir tęstinumą. Dabar jie teturi patariamąjį balsą“.

  Teisingumo ministras ir verslo atstovai nemažai diskutavo apie tai, kodėl stringa viešosios ir privačios partnerystės įgyvendinimas. R.Šimašius paaiškino, kad be veikiančio Koncesijų įstatymo, atitinkamai papildytas Investicijų įstatymas, pagal kurį sukurta visa poįstatyminių aktų bazė, todėl VPP bus galima taikyti plačiau. Steigiasi VPP konsultaciniai centrai, netrukus startuos speciali interneto svetainė, kurioje bus skelbiami valstybės investiciniai projektai ir pasiūlymai viešajai ir privačiai partnerystei. Teikiamų projektų vertė sudaro apie 6 mlrd. Lt.

  „Verslas visais atvejais turės įrodyti, kad teiks paslaugas pigiau ir efektyviau nei tai darytų valstybė“, – pabrėžė ministras. Teisingumo ministerija planuoja siūlyti pastatyti keturis privačius kalėjimus.

Skip to content