• Tarptinklinio ryšio mokesčių pabaiga: susitarta dėl didmeninės kainos

  Vakar Europos Parlamento, Europos Sąjungos Tarybos ir Europos Komisijos atstovai žengė paskutinį žingsnį siekdami nuo 2017 m. birželio 15 d. panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčius: sutarė, kaip reguliuoti didmeninę tarptinklinio ryšio rinką – nustatė kainas, kurias ryšio operatoriai taikys vieni kitiems, kai jų klientai naudosis kito ES ryšio operatoriaus tinklu.

  Sutarta dėl tokių maksimalių didmeninių kainų: 3,2 cento už minutę pokalbio ir 1 centas už SMS žinutę nuo 2017 m. birželio 15 d.; duomenų srauto kaina – ne daugiau kaip 7,7 euro už 1 GB – per penkerius metus iki 2022 m. sausio 1 d. turėtų sumažėti iki 2,5 euro.

  Sutartos didmeninės kainos „tarptinklinį ryšį savo šalies kainomis“ padarys priimtinesnį ir vartotojams, ir verslininkams, nes užtikrins, kad tinklo operatorių sąnaudos bus padengtos, o didmeninės tarptinklinio ryšio rinkos išliks konkurencingos.

  Vakarykštis susitarimas dėl didmeninių kainų ir Sąžiningo naudojimo ir tvarumo taisyklės
  , kurias Komisija priėmė 2016 m. gruodį, suteiks vartotojams galimybę nuo 2017 m. birželio 15 d. keliaujant į kitas ES šalis skambinti, siųsti SMS žinutes ar naršyti internete tomis pačiomis kainomis, kokias jie moka savo šalyje.

  Daugiau informacijos (anglų kalba): http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-193_en.htm

Skip to content