• Naujienos
 • Tarptautinėje tekstilės konferencijoje – apie atsakingą gamybą ir vartojimą

  Balandžio pradžioje Porto mieste, Portugalijoje, vyko tarptautinė tekstilės ir aprangos konferencija „ITECHSTYLE SUMMIT 2019“, kurioje  dalyvavo ir Kauno PPA rūmų darbuotoja Ingrida Braziūnienė, atstovaujanti tarptautinei  tekstilės ir mados sektoriaus grupei.

  Konferencijos metu buvo pristatytos tekstilės sektoriaus aktualijos bei tendencijos. Šių dienų aktualija  –  globalus, tvarus požiūris į vartojimą bei gamybos procesus. Konferencijos pranešėjai, atstovaujantys  tekstilės įmonėms, universitetams, tarptautiniams parodų centrams, OEKO-TEX asociacijai, vieningai sutarė, kad  svarbu  ne tik tai, ką dėvi, bet ir tai, ar gerai jautiesi naudodamas vienaip ar kitaip pagamintą drabužį.  Atsakomybė kuriant, vartojant, komunikuojant – tai, kuo turi remtis visos gaminančios įmonės. Niekas nebedaroma taip, kaip prieš daugelį metų. Procesai greitėja, automatizuojami, fabrikai tampa išmanūs: ar žinojote, jog robotizuotoje įmonėje pagaminti marškinėlius užtrunka 2,5 minutės? Technologijų  sparta stebina, tačiau tuo pačiu susiduriame su  pertekline pasiūla, kuri lemia didelius kiekius atliekų ir verčia susimąstyti apie atsakingą vartojimą.

  Atsakingai dirbanti įmonė – vertę kurianti įmonė. Pradedant vizija, t.y. kaip įmonės save pristato, kokias vertybes propaguoja, kur gamina, kaip gamina, kokias žaliavas naudoja, į ką pakuoja, kaip transportuoja, kaip perdirba – viskas turi įtakos galutinei gaminio vertei. Didelę įtaką turi sertifikavimo sistemos, pvz., OEKO-TEX® ir netgi mažmenininkai, kurie turi galimybę nustatyti kriterijus įmonėms, kurios nori atrodyti tvarios. Konferencijos metu buvo akcentuojama antrinių žaliavų panaudojimo svarba, taršos mažinimas, cheminių medžiagų valdymo svarba valdant sudėtingus  kompiuterizuotus procesus tekstilės įmonėse. Naujausia kryptis, kuria pradėjo sekti tekstilės sektoriaus gigantai – per dieną pagaminti vartotojui jo užsakytą gaminį, taip išvengiant sandėliavimo bei masinės produkcijos, taipogi išsprendžiant ir  prekių likučių bei perteklinių žaliavų panaudojimo klausimus.

  Taigi, atsakingas požiūris gali padėti ne tik kuriant gerą produktą, tačiau ir surandant naujų klientų užsienio rinkose. Tekstilės gaminių užsakovai iš užsienio vis labiau gilinasi, kur ir kaip gaminama produkcija, kokius sertifikatus įmonė turi, kokiu požiūriu vadovaujasi.

  Tekstilės ir mados sektoriaus grupei priklauso nariai iš daugiau nei 20  Europos šalių, kurie atstovauja savo šalies įmonėms ir padeda jiems surasti partnerių užsienyje. Nariai organizuoja su  tekstilės sektoriumi susijusius renginius, parodas, B2B, verslo misijas, keičiasi įmonių profiliais bei įvairiapusiškai padeda  teikdami  pagalbą partneriams, kurių klientai ieško  bendradarbiavimo galimybių užsienio šalyse.

  Šiuo metu  renkamos įmonės dalyvauti tarptautiniame kontaktų renginyje Baltic Fashion and Textile 2019, kuris vyks balandžio 26 d. Rygoje, Latvijoje: https://chamber.lt/naujienos/tarptautiniai-renginiai/tarptautinis-verslo-kontaktu-renginys-baltijos-mada-ir-tekstile-2019-rygoje/

  Gegužės mėnesį planuojamos multisektorinės verslo misijos į  Suomiją bei Portugaliją. Rudenį derinama  tekstilės sektoriaus įmonių verslo misija į Daniją bei Švediją. Daugiau informacijos apie planuojamus renginius galite rasti https://chamber.lt/naujienos/

Skip to content