• Naujienos
 • Tarptautinėje mugėje – jaunųjų verslininkų iš Lietuvos idėjos

  Tarptautinėje mugėje – jaunųjų verslininkų iš Lietuvos idėjos

  Verslus ir aktyvus jaunimas – šių dienų didžiausia vertybė, todėl jau trečius metus iš eilės į Lietuvą įsisuko jaunimo verslumą skatinantis virusas. „INOVATYVUS VERSLAS 2018“ – tai galimybė jaunimui viešai pristatyti mokyklos suole sukurtas verslo idėjas ir pagamintus produktus. Kovo 22 d. prekybos ir pramogų centre „MEGA“susirungė net 45 komandos iš 10 Europos šalių.

  Visos mugės metu verslo atstovai rinko geriausias idėjas ir produktus, kurie vėliau buvo apdovanoti iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje „Park Inn Radisson by Kaunas“ viešbutyje.

  Prizą už „Drąsiausią idėją“ įsteigė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Laimėjo bendrovė „31 diena“, mokinių startuolis iš Kauno Veršvų gimnazijos, gaminantis QR kodais pažymėtus kalendorius, kurie padeda mokytis ir pasiruošti egzaminams.

  Kitą rūmų įsteigtą prizą – už „Geriausią B2B verslo idėją“ laimėjo mokinių bendrovė „Make IT Simple“ iš Alytaus šv. Benedikto gimnazijos, gaminanti platformas mobiliosioms aplikacijoms.

  Iš viso buvo apdovanota beveik 20 jaunimo komandų. Savo prizus įsteigė rūmų narys UAB „Adeo web“, apdovanojusi antrąją vietą pelniusius vaikinus iš „MAKE IT SIMPLE“, kuriančius platformas mobilioms aplikacijoms. Startuoliškiausiai bendrovei prizą įsteigė bankas „Luminor“ – laimėjo „Cocosmile“, bendrovė iš Švedijos, gaminanti organišką dantų balinimo pudrą. Socialiai atsakingiausią bendrovę – „ECBooks“ iš Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos, gaminančią edukacines knygutes, skirtas 5-10 metų vaikams apdovanojo „Swedbank“.

  Prizą „Už geriausią reklamą“ įsteigė rūmų narys KTU ir „Verslo žinios“. KTU geriausiai įvertino italų bendrovę „Sayonara Problems“, kurie padeda žmonėms atsisveikinti su problemomis, o daugiausiai „Verslo žinių“ skaitytojų simpatijų sulaukė komanda iš Kauno Juozo Grušo menų gimnazijos „HelpAtNeed“, kurianti mobilią aplikaciją. Jos pagalba pagyvenę arba negalią turintys žmonėsgali išsikviesti jiems padėsiantį savanorį. Šią komandą už geriausią sprendimą vartotojų problemai taip pat apdovanojo SEB bankas.

  Jau nuo 1993 m. Lietuvos moksleiviai aktyviai dalyvauja „Junior Achievement“ startuolių programoje. Suburdama visus jaunus žmones įgyvendinti savo idėjas, ši organizacija padeda jiems atrasti savo profesinį kelią per praktinį patyrimą.


Skip to content