• Naujienos
 • Tarp pirmųjų „Erasmus+“ projektų – rūmų narys VšĮ „Sveikatingumo idėjos“

  Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams.

  Pasirašytos ir pirmųjų strateginių partnerysčių projektų įgyvendinimo sutartys. Viena iš organizacijų, vykdysiančių pirmąjį tokio pobūdžio projektą Lietuvoje – rūmų narys, viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“. Projekto „Self–E“ metu jie bendradarbiaus su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu, Rytų Lenkijoje įsikūrusiu Mokslo ir technologijų parku bei Suvalkų valstybine aukštesniąja Edward F. Szczepanik profesine mokykla.

  Projekto tikslas – ištirti dabartinius mokyklinio amžiaus jaunimo verslumo įgūdžius Lietuvos ir Lenkijos mokyklose, identifikuoti su tuo susijusias problemas. Pagal gautus duomenis ekspertų grupė parengs verslumo ugdymo metodologiją, paremtą neformaliojo ugdymo principais. Ši metodologija bus testuojama, atnaujinama, 9 mėnesius taikoma kaip neformaliojo ugdymo metodika mokyklinio amžiaus jaunimo grupėms.

  Populiariausia veikla išlieka tarptautiniai jaunimo mainų projektai. Be kitų projektų, kuriuos sudaro Europos savanorių tarnybos veiklos, jaunimo darbuotojų mobilumo ar struktūrinio dialogo projektai, „Erasmus+“ pristato naujovę – strateginių partnerysčių projektus, kuriais skatinamas skirtingų sektorių bendradarbiavimas. Švietimo institucijų, jaunimo nevyriausybinių organizacijų ir verslo įmonių atstovai kviečiami kurti ir įgyvendinti bendrus projektus, taip perduodant gerąją patirtį iš vieno sektoriaus į kitą.

  „Erasmus+“ yra Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, įgyvendinama 2014–2020 metais. Lietuvoje programą administruoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra ir Švietimo mainų paramos fondas.

Skip to content