• Naujienos
 • Taip sodinome ąžuolus

  Taip sodinome ąžuolus

  „Naujiems verslo bendruomenės santykiams laukas buvo suartas prieš 20 metų. Rūmų vagos per tą laiką darėsi vis gilesnės, arimas – vis tiesesnis ir platesnis. O rūpestingai puoselėjamoje dirvoje sėklos ir sodinukai gerai prigyja ir veši. Šiandien Rūmų 20-mečio proga į gerai išpurentą dirvą pasodinsime 20 naujų ąžuoliukų. Ąžuolų sodinimo šventėje dalyvauja Rūmų steigėjai, visų Tarybų atstovai, ilgamečiai nariai, apdovanotieji Rūmų nominacijomis, asociacijos vadovai, jaunieji verslininkai, kolegos pramonininkai, Rūmų specialistai. Šiandienos įvykiai po dešimties ar dvidešimties metų taip pat jau bus istorija. Šiandien rašome naują Rūmų istorijos puslapį. Tegu tai bus verslo ąžuolyno Kaune, naujos prasmingos tradicijos pradžia.“

  Šiais Rūmų prezidento prof. Mečislovo Rondomansko žodžiais spalio 4 d. prasidėjo ąžuolų sodinimas Kalniečių parke.

  Prieš imdami kastuvą į rankas, organizacijos kūrimosi 1991 m. dienas prisiminė pirmasis Rūmų prezidentas prof. Simas Ramutis Petrikis ir doc. Jūratė Matekonienė. „Viešosios bibliotekos fonduose ieškodama reikšmingų knygų, tarp jų radau ir leidinių apie Kaune prieškariu veikusius prekybos, pramonės ir amatų rūmus. Pamaniau – o kodėl nepamėginus jų atkurti? Šia mintimi pasidalijau su keliais pažįstamais verslininkais. Todėl mane tiksliau būtų vadinti ne Rūmų krikštamote, motina“, – su šypsena pridūrė J. Matekonienė.

  „Tai pati nuoširdžiausia ir prasmingiausia šventė, kurioje man yra tekę dalyvauti per tuos ketverius metus, kai esu Rūmų asociacijos prezidentu“, – pasakė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos vadovas Rimantas Stankevičius.

  Padedant Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos specialistams, Kalniečių parke netrukus buvo pasodinta 20 raudonlapių ąžuolų. „Mūsų ąžuolas bus trečias iš kairės“. „Mūsų ąžuolas – pirmasis“, – savo medį mėgino įsiminti akcijos dalyviai.

  Po to visi smagiai rikiavosi prie generolo S. Madalovo vadovaujamos Viešojo saugumo tarnybos karių išvirtos sočios kareiviškos košės.


Skip to content