• Naujienos
  • Taikos sutartis dėl „Metrail“ bus?

    Trečiadienį ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus iniciatyva buvo surengtas Vyriausybės, verslo ir institucijų atstovų susitikimas dėl vadinamosios „Metrail“ bylos. Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pasiūlė Aplinkos ministerijai tęsti derybas dėl taikos sutarties pasirašymo.

    Po dviejų savaičių Aplinkos ministerija turi pateikti siūlymą dėl šios problemos sprendimo ir dėl teisės aktų pakeitimo. Kol kas derybos dėl taikos sutarties įstrigusios jau pusę metų.

    Rūmams susitikime atstovavo Lietuvos PPA rūmų asociacijos generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas ir Kauno PPA rūmų viceprezidentas Saulius Valunta.

    Rūmai ne kartą principingai gynė sąžiningo verslo interesus šioje byloje, teikė savo poziciją valdžios institucijoms, kad būtų inicijuoti konstruktyvūs sprendimai.

    Primename, kad 2017 m. gruodžio pabaigoje šimtai įmonių, tarp jų ir grupė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių, iš valstybės sulaukė raginimo susimokėti milijonus taršos mokesčio už 2013–2015 m. esą nesutvarkytas pakuočių atliekas. Įmonės, jau seniai už tai susimokėjusios pakuočių tvarkymo organizacijoms, įsitikinusios, kad jos nieko nepažeidė.

    2018 01 16 Kauno PPA rūmų rašte Vyriausybei, Aplinkos ministerijai ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentui pabrėžta, kad įmonės, pasitikėdamos valstybe, sudarė sutartis su licenciją turinčia organizacija VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir vykdė savo įsipareigojimus. Valstybės institucijos turi prievolę kontroliuoti įstaigų, kurios išduotos licencijos, veiklą. Ar tokie patikrinimai vyko? Jei taip, kodėl Vilniaus RAAD apie grėsmes ar neteisėtą veiklą neinformavo įmonių, nestabdė licencijos, nesiėmė kitų priemonių? Juk panaikinti patvirtinimai už 2013-2015 m.

    Rašte teigta, kad įmonės nėra atsakingos už atliekų tvarkytojo UAB „Metrail“ galimai nusikalstamu būdu neteisėtai išrašytų VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ pakuočių sutvarkymą įrodančius dokumentus. Dėl savalaikės kontrolės trūkumo atsakomybė už pakuočių netinkamą sutvarkymą perkeliama įmonėms, o ne teisės aktus pažeidusioms organizacijoms. Įmonės neteršė aplinkos atliekomis, jų tvarkymą patikėjo licencijuotai įmonei, Mokestis ar žalos atlyginimas turi būti reikalaujamas iš pažeidimus padariusių juridinių ir fizinių asmenų, o ne iš verslo, sumokėjusio jiems už paslaugas. Todėl įmonių pozicija – antrą kartą nemokėti už atliekų tvarkymą ir ginti savo interesus teismuose.

    Rūmų viceprezidentas, UAB „Serfas“ direktorius Saulius Valunta dar pavasarį vykusiame susitikime su STT ir Aplinkos ministerijos atstovais pabrėžė, kad sąžiningas verslas neturi atsakyti už valstybinių institucijų neveiklumą, o verslo pastangos sutraukyti korupcinius ryšius susiduria su didžiausiu pasipriešinimu.

Skip to content