• Naujienos
  • Švietimo ministrė įvertino Kauno siūlomą Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro projektą

    Penktadienį švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įvertino Kauno planus dėl Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ projekto.

    „Labai svarbu, jog verslo sektorius tai pat kiek įmanoma daugiau įsitrauktų į šį projektą. Taip pat turėtumėte išnaudoti Kauno oro uosto galimybes, kad atvykęs turistas, tarp skrydžių turėdamas keletą valandų, apsilankytų Nacionaliniame mokslo ir inovacijų centre“, – akcentavo ministrė.

    Siekiant paskatinti visuomenės, o ypač jaunimo susidomėjimą mokslu, Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja modernaus mokslo ir technologijų populiarinimo centro Lietuvoje steigimą. Dėl teisės statyti šį centrą varžosi du Lietuvos miestai – Kaunas ir Vilnius. Kaunas mokslo ir technologijų populiarinimo centrą siūlo kurti Nemuno saloje.

    „Prisipažinsiu, esu Kauno mylėtojas ir puoselėtojas. Yra daug faktorių, rodančių, jog šis centras turi būti statomas Kaune. Reikia stengtis atgaivinti šį miestą, o šis projektas būtų puiki galimybė“, – susitikimo metu kalbėjo Seimo pirmininkės pavaduotojas Vydas Gedvilas.

    „Pasaulinė praktika rodo, jog tokie centrai įkuriami ne šalių sostinėse ir tai yra logiška. Mes manome, kad Kaunas tokiam centrui yra kur kas tinkamesnis nei Vilnius. Visų pirma, Kaunas yra akademinis miestas. Antra, jis yra geografinis šalies centras – 100 km spinduliu gyvena daugiau nei 2 mln. žmonių. Ir trečia, Kaune koncentruojasi inovacijas kuriantis verslas“, – teigė Kauno meras, visuomeninio judėjimo „Vieningas Kaunas“ lyderis Visvaldas Matijošaitis.

    Planuojama, kad tokį objektą Kaune per metus aplankytų 300 tūkst. žmonių, iš kurių 70 procentų sudarytų miesto svečiai. Mokslo centras užimtų 9 tūkst. kv. m. plotą.

Skip to content