• Naujienos
 • Švietimo inovacijos į Italiją ateina iš Lietuvos

  Švietimo inovacijos į Italiją ateina iš Lietuvos

  Toskanos regionas laikomas Italijos švietimo inovacijų lyderiu. Prieš metus ES projektų bazėje ADAM italai surado informaciją apie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų vykdytą projektą dėl neformalaus ir savaiminio mokymosi pripažinimo švietimo sistemoje. Italams buvo ypač aktualu sukurti modelį, kaip įvertinti ir sertifikuoti neformaliai įgytąsias kompetencijas, nes jie neturėjo nei sistemos, nei patirties šioje srityje.

  Grosseto pramonininkų konfederacija ir jos šakinė institucija Giano Ambiente ėmėsi spręsti šią problemą, o Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai tapo Leonardo da Vinci projekto „Neformalaus ir savaiminio mokymosi pripažinimas švietimo sistemoje „INFORMEDU“ partneriu. Italijoje labai laukiama šio projekto rezultatų, nes nuo jų priklausys politiniai valdžios sprendimai dėl neformalaus ir savaiminio mokymosi pripažinimo.

  Tai vienas iš konkrečių pavyzdžių, kai sukauptą patirtį iš Lietuvos jau perima kolegos iš kitų Europos Sąjungos šalių. T.y. Lietuva (Kauno PPA rūmai) yra projekto donoras.

  Gegužės 8 – 12 d. Grossete įvyko antrasis projekto partnerių susitikimas. Jo metu italai pristatė pagal kauniečių pavyzdį sukurtą neformaliai įgytųjų kompetencijų pripažinimo sistemą ir metodologiją, el. platformą, kurios pagrindu kiekvienas asmuo galės susikurti savo elektroninį profilį, atspindintį jo įgytas žinias, įgūdžius ir gebėjimus, patalpinti videoįrašą apie save ir kt.

  Su Grosseto vietos savivaldybių bei verslo atstovais vyko praktinio pobūdžio diskusija, kurios metu buvo labai svarbu išgirsti, ar rengiama sistema būtų naudinga ir reikalinga darbdaviams ir švietimo įstagoms, kurie vertinimo kriterijai būtų svarbiausi, kaip užtikrinti vertinimo kokybę ir patikimumą bei kt.

  Projekto internetinė svetainė: www.informedu.it

Skip to content