• Naujienos
 • Sveikiname Kauno rūmų narę UAB „Kautra“ 90 – ojo jubiliejaus proga!

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė – įmonė „Kautra“, viena seniausių keleivinio transporto įmonių šalyje, vasario 8 dieną paminėjo savo 90-ąjį jubiliejų. 1934 metais įkurta bendrovė išsilaikė kaip neatsiejama Lietuvos transporto sistemos dalis, puoselėjo ilgametes tradicijas bei tęsia darbą iš tos pačios vietos, kur viskas prasidėjo – Šančių mikrorajone, Kaune.

  Šia ypatinga proga įmonė organizavo konferenciją transporto tema „Kelyje nuo 1934-ųjų“, kurioje pranešimus skaitė skirtingų sričių specialistai: prof. Egidijus Aleksandravičius, architektas Gintaras Balčytis ir dr. Aistis Raudys dalinosi savo įžvalgomis apie transporto istoriją, transporto infrastruktūrą, jo raidą ir ateitį Lietuvoje.

  Į „Kautra“ 90-ajam jubiliejui paminėti skirtą renginį atvyko kviestiniai svečiai: LR Seimo nariai Kazys Starkevičius, Andrius Kupčinskas, Justinas Urbanavičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius kartu su Kauno PPAR generaline direktore Olga Grigiene, Kauno technologijos universiteto rektorius Eugenijus Valatka, bendruomenės nariai, partneriai ir kiti garbūs svečiai, su kuriais sieja įmonės sėkmės istorija.

  Vasario 8-ąją vykusiame renginyje netrūko sveikinimų, linkėjimų ir iškilmingų akimirkų. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius sveikindamas ilgametę Kauno PPAR narę UAB „Kautra“ 90-ojo jubiliejaus proga, įteikė Rūmų „Padėkos ženklą“ už pasiekimus diegiant inovacijas, sėkmingai plėtojant socialiai atsakingą verslą ir bendruomenės puoselėjimą. Apdovanojimas buvo įteiktas įmonės „Kautra“ vadovui,  KPPAR tarybos nariui Linui Skardžiukui.

  „Šiandien Kauno įmonė „Kautra“ – viena brandžiausių įmonių ir didžiausių Lietuvos keleivių vežėjų. Savo veiklą pradėjusi Kauno regione, šiandien yra keleivių pervežimo milžinė Lietuvos rinkoje, kuri neša ir socialiai atsakingo verslo žinią, kuriai rūpi ir žaliojo transporto politikos ateitis ir tvarumas. Didžiuojamės, kad įmonė „Kautra“ yra ir ilgametė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė, džiaugiamės jos reikšmingais pasiekimais ir dideliu indėliu gerinant transporto infrastruktūrą galvojant apie keleivius ir jų poreikius, kaip palengvinti gyventojams susisiekimą ypatingai regionuose.

  „Kautra“ yra pavyzdys, kaip verslui ir savivaldai bendradarbiaujant, žengiant koja kojon su inovacijomis, galima sukurti funkcionalų ir ne tik  miestui vertę kuriantį objektą. Visam regionui svarbūs projektai yra įvertinami visos šalies lygiu.
  Dėkojame įmonės „Kautra“ lyderiui, vadovui Linui Skardžiukui už ilgametį ir nuoširdų darbą Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų taryboje kuriant geresnę verslo aplinką Kauno ir Marijampolės regionų verslo bendruomenei, atstovaujant verslo bendriesiems interesams, padedant spręsti įmonėms iškilusias problemas, ištiesiant palaikymo ranką ir švietimo įstaigoms, taip prisidedant prie ateities specialistų ugdymui skirtų sąlygų gerinimo“, – sveikindamas 90-ojo jubiliejaus proga kalbėjo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų  prezidentas Zigmantas Dargevičus.

  Išleido knygą apie Kauno transporto istoriją

  Simbolinėje vietoje, istorinėje LR Prezidentūroje Kaune, konferencijos metu vyko ir naujai išleistos knygos „90 metų kelyje“, apie Kauno transporto istoriją, pristatymas.

  Įmonė, pasitelkusi istorikus, išleido papildytą 2-ąjį Kauno transporto istorijos leidimą „90 metų kelyje“. Šioje knygoje apžvelgiamas vienos seniausių Lietuvoje autobusų bendrovės per 90 metų nueitas kelias.

  Atskleidžiant politinius ir kultūrinius etapus, turėjusius įtakos susisiekimo autobusais plėtrai Kaune ir Lietuvoje nuo XIX a. iki šių dienų, knygoje aprašoma UAB „Kautra“ istorija.

  Pasakojimas, papildytas unikaliomis iliustracijomis, supažindina plačiąją visuomenę su autobusų atsiradimo Kaune priešistore ir ilgametes istorines tradicijas turinčios UAB „Kautra“ veikla.

  Knyga suteiks skaitytojams galimybę giliau suvokti įmonės įnašą į šalies transporto plėtrą ir jos vaidmenį formuojant transporto sektoriaus ateitį.

  „Knyga „90 metų kelyje“ yra ne tik retrospektyva į praeitį, bet ir įkvėpimas siekiant tolimesnio augimo ir plėtros. „Kautra“ didžiuojasi savo sėkme, kurios pasiekimui prisidėjo ne tik įmonės vadovai ir darbuotojai, bet ir visi tie, kurie buvo šios kelionės dalimi“, – pasakojo „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas, pridurdamas, jog ši proga yra ne tik šventė, bet ir padėka visiems, kurie renkasi keliones įmonės autobusais.

  Apie riboto leidimo knygos įsigijimo vietas įmonė praneš savo socialiniuose tinkluose.

  Ekspozicijos ir dėmesys keleiviams

  Keleiviams skirtose erdvėse Kauno autobusų stotyje, o vėliau ir kitose „Kautra“ administruojamose stotyse, bus eksponuojamos parodos su unikaliomis nuotraukomis iš įmonės istorijos raidos.

  Kurios leis pamatyti kaip atrodė keleivinis transportas seniau, kaip kito ir vystėsi Kauno autobusų stotis, „Kautros“ dirbtuvės Šančiuose ir kitos su įmone susijusios erdvės.

  Įmonė ir toliau skatins rinktis keliones autobusais. Jubiliejiniais metais keleivių lauks daugiau galimybių laimėti keliones įmonės autobusais, pasiimti į jas artimuosius ir taip palaikyti tvarų keliavimo sprendimą, prisidedant prie visų ateities bei mažinant poveikį aplinkai.

Skip to content