• Naujienos
  • Švedijos verslo apdovanojimuose sėkmė lydėjo UAB „Baldai Jums“

    Švedijos verslo apdovanojimuose  sėkmė lydėjo UAB „Baldai Jums“

    Rugsėjo 20 d. Vilniuje paskelbti Švedijos verslo apdovanojimų 2012 laimėtojai. Iškilmingoje ceremonijoje pagerbta darniai besivystanti įmonė, metų socialinės atsakomybės iniciatyva, jaunieji metų verslininkai ir bendrovė, savo gaminiais garsinanti Lietuvą pasaulyje.

    Nominacijos „Už tvarią plėtrą“ laureate tapo Kauno PPA rūmų narys bendrovė „Baldai Jums“. Įmonė apdovanota už ilgametę veiklą, nuoseklų augimą, aplinkai draugiškų technologijų diegimą ir įvairiapusius socialinius projektus.

    „Baldai Jums“ yra įdiegusi pilną gamybinį ciklą, prasidedantį rąstų pirkimu ir pasibaigiantį supakuotais baldais. Pagrindinė įmonės veikla – eksportas. 97 proc. savo produkcijos „Baldai Jums“ eksportuoja į Vokietiją, Angliją, Austriją, Nyderlandus, JAV, Skandinavijos šalis ir Japoniją. Bendrovė 18 metų gamina baldus Švedijos baldų koncernui IKEA.

    „Metų socialinės atsakomybės iniciatyva“ pripažintas įmonės „Servico“ projektas „Žalias biuras“. Įmonė apdovanota už inovatyvų aplinkosauginį švietimą, aktyvų įmonių įtraukimą į projektą ir apčiuopiamus rezultatus.

    Projektas „Žalias biuras“ – tai ekologinė edukacinė iniciatyva, kurios tikslas – mažinti energijos vartojimą ir švaistymą, mažinti eksploatacines biurų išlaidas, kurti žaliojo biuro koncepciją, saugoti ir tausoti aplinką bei kt.

    „Socialinė įmonių atsakomybė yra pagrindiniai žodžiai, apibūdinantys Švedijos ir kitų Skandinavijos šalių verslo kultūrą. Tikiuosi, kad ji tampa vis labiau neatskiriama ir Lietuvos verslo bei visuomenės dalis, – prieš įteikdamas apdovanojimą nugalėtojui kalbėjo prezidentas Valdas Adamkus. – Sėkmingas verslas yra socialiai atsakingas.“

    „Jaunojo metų verslininko“ prizas atiteko broliams Augustinui, Kristijonui ir Dominykui Vizbarams už įkvepiantį inovacijų pritaikymą versle, pasaulines ambicijas ir tarptautinės patirties panaudojimą Lietuvoje.

    2011 metais broliai Vizbarai įkūrė aukštųjų technologijų įmonę „Brolis Semiconductors“, užsiimančią puslaidininkių technologijomis elektronikos ir optoelektronikos srityse. Broliai specializuojasi ilgabangiuose puslaidininkiniuose lazeriuose bei molekulinio pluoštelio epitaksijoje.

    „Metų verslo IQ“ nugalėtoja už Lietuvos vardo garsinimą užsienyje tapo įmonė „Ekspla“. Pagrindiniai „Eksplos“ produktai yra pažangūs lazeriai, lazerinės sistemos ir jų komponentai. Bendrovė užima daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, vienintelė pasaulyje gamina SFG spektrometrus, skirtus medžiagų paviršiams tirti.

    Kreipdamasi į susirinkusiuosius prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Švedijos verslo apdovanojimai – viena iš nedaugelio ceremonijų, kur plodami laureatams didžiuojamės ir patys savimi, nes šie apdovanojimai liudija atsakingo, inovatyvaus ir socialiai orientuoto verslo augimą Lietuvoje.

    „Švedijos verslo apdovanojimai – tai ne tik socialinę atsakomybę ir inovacijų kultūrą mūsų valstybėje skatinantis renginys, bet ir puikus dviejų šalių bičiulystės įrodymas. Energetinio saugumo sektorius geriausiai iliustruoja, kad Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas yra grįstas ne žodžiais, o darbais. Mes jungiamės prie Skandinavijos elektros tinklų ir dar labiau stipriname abipusę partnerystę“, – sakė šalies vadovė.

    Į apdovanojimus šiais metais iš viso pretendavo 52 įmonės ir asmenys. Iš jų Nominacijos komiteto nariai, tarp kurių – komiteto garbės pirmininkas prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys profesorius Vladas Algirdas Bumelis, „Tūkstantmečio Odisėjos“ organizatorius ir vyriausiasis mecenatas, agentūros „TBWA Vilnius“ vadovas Raimundas Daubaras, TEO LT generalinis direktorius Arūnas Šikšta ir VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas atrinko finalistus.

    Apdovanojimų finalistu „Metų socialinės atsakomybės iniciatyvos“ nominacijoje tapo ir rūmų narys bendrovė „Mantinga“.


Skip to content