• Švedijos statybų rinkoje didėja rangovų iš Lietuvos paklausa

    Švedijos statybų rinkoje didėja rangovų iš Lietuvos paklausa

    Švedijos būsto rinkoje dėl augančio gyventojų skaičiaus ir mažos pasiūlos yra jaučiama didžiulė naujų būstų paklausa. Tam, kad išspręstų šią problemą, Švedijos vyriausybė planuoja iki 2025 m. pastatyti 700 000 naujų būstų ir visą reikalingą infrastruktūrą. Šiam planui įgyvendinti, kaip rodo pirmieji metai, šalyje trūksta darbo jėgos. Švedijos statybos įmonių federacija klausia – ar įmanoma įvykdyti šį vyriausybės užmojį? Galima – pasitelkus rangovus iš Baltijos šalių.

    Lietuvos įmonių galimybės dalyvauti statant būstus ir įrenginėjant infrastruktūrą bei esminės detalės, į ką reikia atkreipti dėmesį norint vykdyti veiklą statybų srityje Švedijoje, buvo aptartos Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu su Švedijos garbės konsule Kaune Jurgita Grigiene ir Sveriges byggindustrier statybų teisės rangos konsultante Vaida Strazdauskiene organizuotame seminare „Švedijos statybų rinka 2017-2025“.

    Apibendrinant esminius klausimus, kurie buvo aptarti renginyje, galima teigti, kad rangovai iš Lietuvos yra laukiami partneriai statybų srityje. Tačiau tam, kad pradėtų realiai dirbti Švedijoje, įmonės turi tinkamai pasiruošti ir laikytis ne tik Švedijos įstatymų, bet ir kultūrinių normų. Renginyje detaliau buvo aptariamos kolektyvinės sutartis, be kurių darbas Švedijoje neįmanomas. Profsąjungos Švedijoje reglamentuoja visas darbo sąlygas ir užmokestį. Nesilaikant šių reikalavimų gresia baudos ar net statybų uždarymas.


Skip to content