Pirmojo šiemet Rūmų bendruomenės klubo maršrutas nusidriekė į Šančius, į vieną didžiausių putojančio vyno gamybos įmonių Baltijos šalių regione UAB „ITALIANA LT“. Tai ne tik didžiausia, bet ir pirmoji Lietuvoje privati alkoholinių gėrimų gamykla, įsteigta 1995 m. Pirmasis vyno butelis iškeliavo iš įmonės 1998 m.
Daugiau kaip 20 metų bendrovė tiekia vartotojams ne tik populiarųjį putojantį vyną ar vermutą „Italiana“, bet ir brendį, sidrą, kartųjį vyną – biterį, specialios technologijos vaisių ir uogų vynus ir pan. Produkcija eksportuojama į ES šalis, Rusiją, Baltarusiją, Jungtines Amerikos Valstijas, Kiniją, Izraelį, Kirgiziją, Turkiją ir kt. Gaminiai yra įvertinti tarptautinėse parodose ir konkursuose.
Rūmų bendruomenės klubo dalyviai turėjo galimybę susipažinti su putojančio vyno gamybos subtilybėmis, domėjosi skirtingų rūšių putojančio vyno žaliavos iš Prancūzijos Italijos, Lenkijos, kokybės ir skonio skirtumais.
Putojantis vynas gaminamas pasitelkiant vieną iš populiariausių Charmat gamybos metodą 1907 m. šį masinį putojančio vyno gamybos būdą išrado prancūzas Eugene Charmat. Šiandien šiuo metodu yra gaminama didžioji dalis putojančių vynų Vakarų Europoje ir Lietuvoje. Antrinė fermentacija vykdoma didelėse sandariose, 7–8 atmosferų slėgį išlaikančiose talpose, brandinant vyną ne mažiau 30 parų. Charmat metodo ypatybė yra ta, kad aukštas aplinkos slėgis išlaikomas nuo pat antrosios fermentacijos iki išpilstymo į butelius. Tai ir išsaugo gausybę anglies dioksido burbuliukų.
Klubo nariai degustavo briutą, pusau sausą ir saldų putojantį vyną, kuriame cukraus kiekis svyruoja nuo 15 iki 50 proc.
Rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pasveikino naujus rūmų narius – UAB „Romikus“, teikiančią nekilnojamojo turto paslaugas, UAB „Go Distribution“, prekiaujančią daugiau kaip 20 tepalų ir alyvų rūšimis, ir VšĮ „Visuomenės specialaus mokymo ir konsultavimo centras“, teikiančią vertimų iš kone visų pasaulio kalbų paslaugas ir iki šiol daugiausiai dirbusią su valstybinėmis institucijomis.