• Naujienos
 • SVEČIUOSE – GRENOBLIO MIESTO DELEGACIJA

  SVEČIUOSE – GRENOBLIO MIESTO DELEGACIJA

  Gruodžio 17 d. Kauno PPA rūmuose lankėsi Grenoblio miesto delegacija, vadovaujama mero Mišelio Destot. Svečius priėmė Kauno PPA rūmų generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis, Kauno PPA rūmų tarptautinių ryšių vadovė Rita Baidokaitė.

  „Be galo malonu šiandien Kauno PPA rūmuose priimti garbingus svečius, brangius ir senus draugus Grenoblio miesto vadovus ir visą delegaciją, vadovaujamą gerbiamo mero Mišelio Destot. Grenoblis yra visų pirma iš tų Kauno miesto giminaičių, su kuriuo einant – tiesiausias kelias į pažangą, modernų gyvenimą. Keliolikos metų pažintis patvirtina šį teiginį. Dabar, jūsų atvykimo proga, reiškiu viltį, kad eisime šiuo keliu į pažangą ne tik tiesiai, bet ir greitai“, – sveikindamas svečius sakė Rūmų generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis.

  Susitikimo metu aptarta ekonominio bendradarbiavimo plėtra tarp miestų, pristatyta Kauno PPA rūmų veikla.

  „Man be galo džiugu, kad kartu su delegacija buvau pakviestas į Kauno PPA rūmus. Mano entuziazmas ir užsidegimas dėl verslo ir ekonomikos yra didelis, todėl esu įsitikinęs, jog kartu padarysime labai daug“ , – kalbėjo Grenoblio meras Mišelis Destot.

  Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos verslo moterų tinklo pirmininkė Asta Šileikienė, Kauno PPA rūmų viešųjų ryšių vadovė Audronė Jankuvienė, mokslo ir technologijų parko „Technopolis“ direktorės pareigas laikinai einanti Ligita Valalytė, Kauno PPAR viceprezidentas, įmonės „BMG Consulting“ prezidentas dr. Albinas Bačiliūnas, Rūmų tarybos narys, UAB „Skubios siuntos – UPS“ generalinis direktorius dr. Vladas Lašas, UAB „Elinta“ direktorius dr. Vytautas Jokužis.

  Susigiminiavusių Prancūzijos ir Lietuvos miestų – Grenoblio ir Kauno sutartis buvo pasirašyta 1997 m. kovo 8 d. Kauno miesto Rotušėje dalyvaujant abiejų šalių ambasadoriams, politikams, visuomenės veikėjams. Tai buvo pirmoji tokio pobūdžio sutartis Lietuvoje. Iš 23 pasaulio šalių miestų, su kuriais Kauną sieja bendradarbiavimo sutartys, Grenoblis yra vienas aktyviausių.

  Grenoblyje yra įsikūrę 3 universitetai (Žozefo Furjė, Pjero Mendeso, Stendalio) ir politechnikos institutas, mokslinių tyrimų centras (atominės energetikos). Grenoblis vadinamas Prancūzijos Alpių sostine ir yra populiarus kalnų turizmo centras.

Skip to content