• Naujienos
 • Svečiai iš Japonijos

  Svečiai iš Japonijos

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose viešėjo politikų ir verslininkų delegacija iš Japonijos. Ją sudarė Izumiotsu miesto meras Haruhiko Ito, Pramonės ir prekybos rūmų prezidentas, Sawada Co., Ltd. vadovas Takao Sawada, Fuji Ltd. prezidentas Kiyokazu Fujii, Comet Co. Ltd. prezidentas Toshihiko Isaka, Sone Automobile Co. Ltd. pirmininkas Sanji Noi, Izumiotsu miesto Bendrosios politikos departamento vadovas Tomoharu Kashiba, JELC Interpreter (Japonijos-Lietuvos mainų centro) atstovai Kensaku Shioya ir Kenjiro Tamaki.

  Svečius pasveikino Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis. Jis papasakojo apie rūmų veiklą, svarbiausius istorijos faktus, Lietuvos rūmų sistemą. Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Rita Baidokaitė Japonijos politikams ir verslininkams pateikė išsamią Kauno regiono ekonomikos apžvalgą, regiono konkurencinius pranašumus, kodėl verta čia investuoti, svarbiausius ūkio sektorius.

  Izumiotsu miesto pramonės ir prekybos rūmų prezidentas Makota Sawada padėkojo už galimybę antrą kartą lankytis rūmuose. Pirmas vizitas vyko šių metų gegužės mėnesį.

  Japonijoje veikia 514 pramonės ir prekybos rūmai. Osakos prefektūroje – 20. Izumiotsu gyvena apie 76 300 gyventojų, miestas solidžiai reprezentuoja visą Osakos prefektūros tekstilės pramonę, nes jame pagaminama didžioji dalis Japonijos vilnonių antklodžių, audinių drabužiams, megztinių ir kt. Būtent dėl to Izumiotsu yra vadinamas tekstilės pramonės miestu.

  Pasak Makotos Sawados, japonų delegacijai didžiulį įspūdį padarė aukštos kvalifikacijos darbo jėga ir žmonių išsilavinimas. Garbusis svečias pakvietė Kauno PPA rūmų prezidentą B. Žemaitį nors kartą per metus apsilankyti Izumiotsu mieste ir jau šių metų spalį atvykti su Kauno miesto savivaldybės vadovų ir verslininkų delegacija.

  Izumiotsu miesto meras Haruhiko Ito pabrėžė, kad būtina plėtoti komunikaciją tarp Izumiotsu ir Kauno bei stiprinti ekonomikos ryšius. Izumiotsu yra augantis pietvakarinės Osakos – antro pagal dydį miesto Japonijoje priemiestis.

  Svečiai iš Japonijos taip pat susitiko su Kauno miesto meru Andriumi Kupčinsku, lankėsi Č. Sugiharos namuose ir Azijos studijų centre, LSMU klinikose, KTU ir kt.


Skip to content