• Naujienos
 • Švaresnė gamyba – ekonomiškai naudinga

  Švaresnė gamyba – ekonomiškai naudinga

  Švaresnė gamyba – ne tik palanku aplinkai, bet ir ekonomiškai naudinga. Tai įrodo KTU Aplinkos inžinerijos instituto mokslinė ir taikomoji 25 metų patirtis ir aplinkos apsaugos vadybos ir švaresnės gamybos magistro 15 laidų specialistai.

  Gegužės 25 d. viešbutyje „Best Western Santaka“ vykusio tradicinio Rūmų bendruomenės klubo susitikimo dalyviai iš APINI mokslininkių doc. Irinos Kliopovos ir dr. Ingos Gurauskienės išgirdo apie išteklius saugančius ir gamybos procesus optimizuojančius, per 2-3 metus atsiperkančius sprendimus, įgyvendintus konkrečiose įmonėse. Realizuoti projektai leido ne tik sumažinti poveikį aplinkai, bet ir sutaupyti išteklių, atrasti naujų plėtros galimybių. „Įdiegus sprendimus mūsų skaičiavimai kartais pasirodo buvę per daug pesimistiniai – efektas viršija lūkesčius“, – pabrėžė doc. I. Kliopova.

  Klube buvo pasveikintas būrys naujų bendruomenės narių. Tai UAB „Dambravos žuvis“, užsiimanti žuvies perdirbimu, sūdymu, rūkymu ir žuvies didmenine prekyba.

  Rūmų nariu tapo UAB „Hegelmann Transporte“, turinti 700 ne senesių kaip 3 metų „Mersedes Benz“ vilkikų parką ir teikianti krovinių pervežimo tarptautiniais maršrutais paslaugas. Beje, įmonė kviečia rūmų narius į Zoologijos sodo ruonio baseino, kurio atnaujinimą ir rekonstrukciją remia, atidarymą, kuris preliminariai planuojamas birželio 19 d.

  Į bendruomenę įsijungė pirmojo konkurso „Sukurta Kauno rajone“ nugalėtoja UAB „Hoptrans holding“ – specializuota multimodalinių pervežimų ir logistikos paslaugų teikėja, užsiimanti krovinių vežimo sausumos transportu, traukiniais, konteinerių gabenimu jūra bei krovinių skraidinimu į daugelį pasaulio šalių. Tai vienintelė įmonė Lietuvoje, kurianti unikalius sprendimus transportavimo rinkoje ir galinti konkuruoti pasaulyje.

  Nario pažymėjimas įteiktas ir UAB „Kautra“ – keleivių pervežimo lyderiui Lietuvoje. Bendrovėje dirba 850 darbuotojų, yra 337 autobusų, kurių vidutinis amžius – 6 metai. Keleiviai vežami daugiau nei 100 tarptautinių linijų, taip pat tarpmiestiniais ir priemiestiniais maršrutais, maršrutiniais taksi Kaune ir Druskininkuose.

  Į rūmus įstojo ir dvi Kėdainių įstaigos – Kėdainių profesinio rengimo centras ir Daivos Gronskienės IĮ „Raganė“, 23 metus gaminanti konditerijos ir kulinarijos gaminius ir prie Kėdainių atidariusi vienintelę Lietuvoje virtinukų kavinę.

  Bendruomenę papildė UAB „Vendiplas“, gaminanti plastikinius gaminius iš bešvinio plastiko: lentynas, stelažus, mobilius konteinerius, dėklus, suolelius,vežimėlius. Apie 85-90 proc. šios produkcijos yra eksportuojama.

Skip to content