• Naujienos
 • Susitikimo su Kaliningrado srities verslo įmonėmis metu – realių verslo situacijų modeliavimas

  Susitikimo su Kaliningrado srities verslo įmonėmis metu – realių verslo situacijų modeliavimas

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas, įgyvendindamas projekto „Create4Compete – Kūrybiškumas SVV kompetencijoms ir konkurencingumui didinti“ (Paramos sutarties Nr. ILPR.02.03.00-72-120/10-00) veiklas, sausio mėn. 21 d. suorganizavo antrąją mokymų „Pasienio verslo įmonių koučingas“ sesiją. Mokymuose, kurie vyko viešbutyje „Europa Royale Marijampolė“, dalyvavo daugiau nei 20 įmonių vadovų ir verslo įmonių savininkų iš Marijampolės ir Kauno regionų bei Kaliningrado srities.

  Dalyviai pasiskirstė į 2 grupes, kurias lydėjo tarptautiniai koučingo specialistai – praktikai Žana Dragunova ir Andrius Jarašiūnas. Šios sesijos tema – „Pokyčiai organizacijoje. Koučingo vaidmuo įgyvendinant pokyčius“. Buvo diskutuojama, kada reikalingi pokyčiai, aiškinamasi pokyčių kokybė – „transliacijos“ ir „transformacijos“ sąvokos, pokyčių įgyvendinimo būdai/metodai, lyderio vaidmuo įgyvendinant pokyčius.

  Dalyviai įvertino tai, kad mokymuose buvo sprendžiami praktikoje pasitaikančios verslo situacijos. Šį kartą – Rusijai uždraudus pieno importą ir eksporto apimtims sumažėjus 60%, dalyviai turėjo surasti finansų, marketingo, pardavimų, gamybos ir personalo sprendimus siekiant sėkmingo įmonės veiklos užtikrinimo. Grupelės pristatė diskusijų rezultatus. Daugumai nuostabą sukėlė tai, kad geriausio įvertinimo sulaukė ne tos grupės, kurios geriausiai išanalizavo naujas rinkas, sukūrė naujus gamybos planus. Pirmąsias vietas gavo tos grupės, kurios parengė geriausius pristatymus ir pristatymo metu tiek kūno kalba, tiek balso tembru sugebėjo įtikinti auditoriją, kad jų planas – pats geriausias.

  Kitą dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas svečiams iš Kaliningrado srities suorganizavo vizitą į UAB „ARVI kalakutai“. Įmonės vadovas Linas Zaveckis maloniai sutiko delegaciją, pristatė įmonę, pakvietė po vizito aplankyti ir firminę „ARVI kalakutai“ parduotuvę. Itin didelio svečių susidomėjimo sulaukė ekskursija po įmonės gamybines patalpas, kuriai vadovavo Kokybės vadybininkė Vilija Janušauskienė ir detaliai papasakojo kalakutų mėsos perdirbimo procesą – nuo gyvų kalakutų atvežimo iki produkcijos fasavimo. Po vizito įmonėje svečiai gausiai apsipirko firminėje parduotuvėje ir su naujais įspūdžiais atsisveikino iki kitų mokymų, kurie vyks vasario 20 d.

  Projektas įgyvendinamas pagal 2007-2013 m. Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programą. Programą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.


Skip to content