• Naujienos
 • Susitikimas su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais

  Susitikimas su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais

  Rugsėjo 24 d. rūmų Kauno finansininkų klubo surengtas susitikimas su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais sulaukė didžiulio susidomėjimo. Rūmų salė vos talpino visus pageidaujančius.

  Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos Mokesčių informacijos departamento Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausiosios specialistės Renata Vaikasienė ir Vida Kuckailienė pristatė temas „Atvirkštinis apmokestinimo PVM mechanizmo taikymas statybos darbams ir „Mokesčių deklaravimo naujovės 2016 m. Gyventojų pajamų mokesčių naujovės“.

  Ypatingo dėmesio sulaukė pirma tema, kadangi nuo 2015 m. liepos 1 d. statybos darbams taikomas atvirkštinis apmokestinimo PVM mechanizmas. Tai reiškia, kad paslaugų pirkėjas – PVM mokėtojas, apmokestinamasis asmuo, kurio užsakymu atliekami statybos darbai ir kuriam išrašomas šių darbų atlikimą (paslaugų teikimą) įforminantis dokumentas, privalo išskaityti ir sumokėti į biudžetą PVM, apskaičiuotą už paslaugų teikėjo jam atliktus PVM įstatymo 7 str. 4 p. numatytus statybos darbus, kaip jie apibrėžti Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 2 str. 15 dalyje.

  Pagal PVM įstatymo 96 str. nuostatas atvirkštinis PVM statybos darbams yra taikomas tik tuo atveju, jei juos užsako apmokestinamasis asmuo PVM mokėtojas. Įsidėmėtina, kad užsakovu, t. y. asmeniu užsakiusiu statybos darbus, yra laikomas bet kuris statybos darbų pirkėjas.

  Susitikimo dalyviai VMI specialistėms pateikė klausimų, susijusių su konkrečiomis situacijomis finansininkų atstovaujamų įmonių apskaitoje.

  Kauno rūmų Finansininkų klubas nuolat rengia susitikimus su VMI specialistais, siekdamas verslo bendruomenę supažindinti su naujausiais įstatymų pakeitimais , mokesčių administravimo naujovėmis.Skip to content