• Naujienos
 • Susitikimas Marijampolėje su VDI vadovais

  Valstybinės darbo inspekcijos vizija – saugoti darbuotojų sveikatą, gyvybę ir darbingumą, skatinant socialinį dialogą ir vykdant darbo įstatymų pažeidimų, bei profesinių ligų prevenciją.

  Gruodžio 4 d. Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas, laikinai vykdantis LR vyriausiojo valstybinio darbo funkcijas, Gintaras Čepas, Valstybinės darbo inspekcijos Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo skyriaus vedėjas Jonas Gricius ir Valstybinės darbo inspekcijos Marijampolės skyriaus vedėjas Albinas Beinarauskas susitiko su Marijampolės regiono įmonių vadovais bei atsakingais darbuotojais. Renginį organizavo Kauno PPA rūmų Marijampolės filialas.

  G. Čepas kalbėjo apie nelegalaus darbo aktualijas bei tendencijas Lietuvoje bei mūsų regione, atsiradimo sąlygas bei Valstybinės darbo inspekcijos veiklos tikslus, prioritetus ir metodus. Pabrėžta, kad tai – vienas sunkiausių darbų įstatymų pažeidimas, visos visuomenės problema.

  Taip pat buvo diskutuota apie nelaimingų atsitikimų priežastis bei padarinius. Tiek darbdavys, tiek darbuotojas turi suvokti nelaimių darbe priežastis, kurias galima apibūdinti kaip darbo kultūros stoką. Ypatingą dėmesį būtina skirti jauniems , neseniai į darbo rinką žengusiems asmenims.

  Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo skyriaus vedėjas J. Gricius kalbėjo apie teisės aktų pažeidimus, galimybę kreiptis į Darbo ginčų komisiją, kitais metais keičiamus Darbo kodekso straipsnius.

  Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriai , konsultuodami piliečius, susiduria su gana didelėmis jų teisės žinių spragomis, žmonės dar labai dažnai nedrįsta kovoti už savo teises darbe, nes jų tiesiog nežino.

  VDI vadovų išsakytos mintys ir planuojami darbai leidžia tikėti, jog Lietuvos darbo rinkoje bus daugiau teisingumo, mažiau nelegalaus darbo bei geriau užtikrinta darbdavių ir darbuotojų interesų pusiausvyra.

Skip to content