• Naujienos
  • Sūduvos klubo narių susitikimas „Spindulio“ kino teatre: 2024 m. planų aptarimas ir Moters dienos proga – kino filmo seansas

    Kovo 7 dienos, ketvirtadienio, popietę, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančio, Sūduvos klubo narės rinkosi į susitikimą. Artėjant Moters solidarumo dienai, ta proga buvo pasirinkta labai ypatinga susitikimo aplinka – Marijampolės „Spindulio“ kino teatras. Klubo nares su artėjančia Kovo -8- ąja, su pavasario švente pasveikino KPPAR Marijampolės filialo direktorė Kristina Grigė ir moterims linkėjo: „Kad niekuomet neblėstų šypsena, būkite mylimos ir laimingos“. Taip pat Marijampolės filialo direktorė K. Grigė perdavė ir nuoširdžiausius sveikinimus, įteikdama po gėles žiedą kiekvienai narei nuo tarybos pirmininko Danieliaus Pečiulio, kuris tiesiogiai negalėjo sudalyvauti. Susitikimo metu buvo pristatyta ir Sūduvos buhalterių klubo veiklos ataskaita už 2023 metus ir aptartas klubo veiklų planas 2024-iesiems.

    Sūduvos klubo nares labai svetingai priėmė „Spindulio“ kino direktorė Kristina Dobrovolskienė ir vadybininkė Aušrinė Šimaitienė, pristatė kino istoriją, kaip gimė kinas ir kaip tobulėjo iki šiandien. „Seniau kinas buvo laikomas tik pramoga, tačiau ilgainiui išsivystė į atskirą meno rūšį. Dabar  tai yra menas, pramoga industrija, polemikos priemonė turinti įtakos politikai, technologijoms bei visuomenės raidai. Nuo pat kino atsiradimo buvo mėginama suderinti vaizdą ir garsą, tačiau iki pat trečiojo dešimtmečio pabaigos nerasta tinkamo būdo. Taigi pirmuosius savo tris gyvavimo  dešimtmečius kinas buvo daugiau mažiau nebylus, tačiau filmams dažnai būdavo pritariama gyva muzika, garso efektais. Pokyčiai industrijoje buvo labai spartūs. Iki 1929 m. jau beveik visi Holivude kuriami filmai buvo „kalbantys“. Iš pradžių būta keletas konkuruojančių garso sistemų, tačiau greitai atsirado bendras standartas“, – pasakojo A. Šimaitienė.

    Vėliau, su garsu atsirado naujų žanrų. Ryškiausias jų, be abejo, buvo miuziklas. Pirmasis klasikinis Holivudo miuziklas buvo „Brodvėjaus melodija“. Labiausiai miuziklas suklestėjo Indijoje: čia buvo populiarios tradicinės dramos su dainomis ir šokiais, tad miuziklas tapo pagrindiniu daugumos garsinių filmų žanru.

    Po 2024 metų planų aptarimo ir „Spindulio“ kino teatro atstovių pristatymo, susirinkimo pabaigoje, tarsi desertas sielai – kino filmo „Meilės prigimtis“ seansas, Sūduvos klubo narėms padovanojęs  daug gražių emocijų ir meilės.

Skip to content