• Sūduvos buhalteriai domėjosi… kava

    Kava – puiki tema ir dingstis pokalbiui, todėl spalio 24-osios popietę Sūduvos klubo buhalterės surinko pabendrauti šia tema. Apie kavą gali šnekėtis gurmanai, mokslininkai, kultūros antropologai ar įkvėpimo ieškotojai. Mat į kavą galima žvelgti ir kaip į aplinkybes, tepusias ratus gyvenimo posūkiuose…

    Renginio metu susipažinta su kavos istorija. Kava pasaulyje auginama 65 –iose valstybėse. Didžiausia pasaulyje kavos gamintoja yra Brazilija, ji kasmet pagamina per 40 % visų atsargų. Kava yra antroji pagal populiarumą prekė pasaulio prekybos rinkoje, ją aplenkia nafta.

    Pirmoji kavinė atsidarė 1654 –aisiais Venecijoje. Tačiau šio gėrimo galėjo paskanauti tik turtingieji. Manyta, jog kava turi magiškų savybių. Kai kuriose pasaulio šalyse švenčiama kavos diena, galima paminėti: spalio 1 d. – Japonija, rugsėjo 9 d. –Airija.

    Kavoje yra apie 1200 cheminių elementų , 800 iš jų aromatiniai junginiai, būtent jie sukuria šio gėrimo skonį. Kasdien pasaulyje išgeriama 2,25mlrd.puodelių. Šie skaičiai daro kavą pačiu populiariausiu gėrimu pasaulyje.

Skip to content