Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia pirmąjį kvietimą teikti paraiškas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų priemonę „Inovaciniai čekiai“, kurios biudžetas 2017 metams – 2,5 mln. eurų. Planuojama, kad šiais metais priemone pasinaudos apie 600 Lietuvos įmonių.
„Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikla ir inovacijos yra prioritetinė sritis, kuriai reikia skirti daug valstybės dėmesio ir atitinkamas investicijas, kad pasiektumėme inovacijų proveržį mūsų šalyje. Turime sukurti tradiciją, kad verslas ir mokslas matytų būtinybę bendradarbiauti ir kurti mokslo žiniomis grįstus inovatyvius produktus, todėl šios priemonės kvietimai bus skelbiami kasmet. Tik partnerystės pagrindu galime sukurti efektyvią inovacijų ekosistemą Lietuvoje“, – sako ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.
Iki 2020 m. numatoma skelbti keturis kvietimus teikti paraiškas pagal šią priemonę. Iš viso iki 2020 m. projektams įgyvendinti numatoma skirti iki 10,137 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Planuojama, kad iki 2020 metų šia priemone pasinaudos daugiau kaip 2000 įmonių.
Priemonės „Inovaciniai čekiai“ tikslas yra skatinti verslo ir mokslo atstovus užmegzti pirminius ryšius, taip pat tęsti bendradarbiavimą vykdant jau pradėtas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas. Įmonės yra skatinamos aktyviau vykdyti inovacinę veiklą bei naudotis verslo ir mokslo bendradarbiavimo teikiamomis galimybėmis.
Numatomos finansuoti veiklos – techninėms galimybių studijoms atlikti skirtų inovacinių čekių ir ankstyvosios stadijos MTEP projektams skirtų inovacinių čekių teikimas. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 5 682 eurai.
„Dėl savo paprastumo ir aiškių procedūrų priemonė turėtų sulaukti didelio verslo atstovų susidomėjimo. Verslininkai kviečiami bendradarbiauti su mokslininkais ir išsirinkti geriausia jų poreikius atitinkančią paslaugą iš daugiau kaip 2500 paslaugų sąrašo, kurias Lietuvoje teikia mokslo ir studijų institucijos“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus.
Šis sąrašas yra skelbiamas MITA svetainėje. Paraiškos pildymo klausimais verslininkai taip pat raginami konsultuotis su MITA specialistais. Išsamiai apie inovacinius čekius galima bus sužinoti ir seminarų apie inovatyvius produktus „Būk kitoks“ metu, kurie vyks sausio 19 d. Šiauliuose (Šiaulių universiteto bibliotekoje, Vytauto g. 84), 26 d. Klaipėdoje (viešbutyje „Amberton“, Naujojo sodo g. 1) ir vasario 2 d. Vilniuje („Vilnius Tech Park“, Antakalnio g.17).
Dėl inovacinių čekių gali kreiptis ne mažiau kaip 6 mėnesius veikiančios įmonės, kurių metinė apyvarta yra ne mažesnė nei 3 tūkst. eurų. Finansavimo intensyvumas priklausys nuo įmonės dydžio ir paslaugų pobūdžio.
MITA paraiškas priima nuo 2017 m. sausio 16 d. 9 val. iki 2017 m. kovo 16 d. 16 val. Informaciją apie kvietimą ir finansavimo sąlygas galima rasti internete adresu http://inocekiai.mita.lt
ir www.esinvesticijos.lt
.