• Specialistai iš Vidurinės Azijos lankėsi Marijampolės verslo įmonėse

    Specialistai iš Vidurinės Azijos lankėsi Marijampolės verslo įmonėse

    Rugpjūčio 21 d. Marijampolėje lankėsi Afganistano, Pakistano, Kirgizijos ir Tadžikistano žemės ūkio ir veterinarijos tarnybų atstovai. Šios šalys priskiriamos didžiausios rizikos augalinio maisto importuotojų į Europos Sąjungą (ES) grupei, todėl vizito Lietuvoje metu siekiama sustiprinti šių šalių specialistų gebėjimus kokybiškai vykdyti negyvūninio maisto ir pašarų kontrolę, ypač akcentuojant eksportuojamos arba numatomos eksportuoti į užsienio rinkas, taip pat į ES rinką, produkcijos kontrolę.

    Specialistai, lankydamiesi Marijampolės įmonėse „Marijampolės pašarai“ ir „Arvi cukrus“, susitiko su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo atstovais. Svečiai aktyviai domėjosi regiono verslo, demografine situacija, eksporto ir importo galimybėmis. Jiems įspūdį paliko ne tik modernios šiuolaikiškos įmonės, jų kokybės vadyba, bet ir miesto vaizdai, kuriuos jie įamžino nuotraukose.

    Pasisvečiavę Marijampolėje, Vidurinės Azijos specialistai išvyko susipažinti su AB „Kauno grūdai“, vėliau – su Kauno valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, Medininkų pasienio postu.

    Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą įgyvendina VšĮ Baltijos agroverslo institutas, projektą finansuoja LR Užsienio reikalų ministerija.

Skip to content