• Naujienos
 • Specialistai iš Italijos domėjosi kauniečių patirtimi švietimo sistemoje

  Specialistai iš Italijos domėjosi kauniečių patirtimi švietimo sistemoje

  Birželio paskutiniąją savaitę Kaune lankėsi Grosseto pramonininkų konfederacijos ir jos šakinės institucijos Giano Ambiente atstovai – Leonardo da Vinci projekto „Neformalaus ir savaiminio mokymosi pripažinimas švietimo sistemoje“ „INFORMEDU“ (Nr. 2011-1IT1-LEO05-01879- CUP Code G52F11000070006″) partneriai.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra šio projekto donoras, kurio sukauptą patirtį perima kolegos iš kitų Europos Sąjungos šalių.

  Projekto koordinatorius Giovanni Mascagni, projekto mokslinės grupės koordinatorius Simone Giusti, ekspertė Raffaela Marchi ir kiti specialistai atvyko susipažinti, kaip praktiškai veikia neformaliai įgytųjų kompetencijų pripažinimo sistema ir metodologija (nuo individo poreikių iki vertinimo įrankių ir metodikos).

  Italai apsilankė su Kauno darbo biržoje, Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre, V.A. Graičiūno aukštojoje mokykloje ir Vytauto Didžiojo universitete.

  Praktinio pobūdžio diskusijose buvo aptariama, kuo sistema yra naudinga švietimo įstaigai ir kiekvienam asmeniui, norinčiam, kad jo neformaliai įgyta kvalifikacija ir patirtis būtų formaliai pripažinta, kokie vertinimo kiriterijai svarbiausi, užtikrinant vertinimo kokybę ir patikimumą. Specialistai neabejoja, kad neformaliuoju ir savaiminiu būdu įgytųjų kompetencijų pripažinimas padeda spręsti įdarbinimo problemą ir yra naudinga tiek būsimam darbuotojui, tiek darbdaviui.

  Toskanos regionas laikomas Italijos švietimo inovacijų lyderiu. Toskanos švietimo sistemoje pirmiausia išbandomi nauji modeliai ir metodai, o eksperimentų rezultatai lemia, kaip ir kurios švietimo inovacijos bus taikomos kituose Italijos regionuose. Šiuo atveju buvo ypač aktualu sukurti modelį, kaip įvertinti ir sertifikuoti neformaliai įgytąsias kompetencijas, nes italai neturėjo nei sistemos, nei patirties šioje srityje.

  Kadangi Toskanos regione turizmas yra viena svarbiausių verslo šakų, projekto partneriai kūrė viešbučio administratoriaus ir informacijos vadybininko kompetencijų pripažinimo modulį. Šios specialybės pasirinktos praktiniam išbandymui, o sukurta metodika bus universali, taikytina ir kitose veiklos sferose.

  Svečiai taip pat dalyvavo Jonavoje surengtoje Joninių šventėje, o projekto koordinatorius Giovanni (lietuviškai Jonas) Mascagni sulaukė ypatingos pagarbos ir dėmesio. Ąžuolų vainikai, ugnies ir šokio misterija, vainikų leidimas upe ir kitos Joninių tradicijos italams atrodė įstabios.

Skip to content