• Naujienos
 • Sparnuotas Lietuvos Verslo moterų tinklo narių susitikimas Kaune

  Sparnuotas Lietuvos Verslo moterų tinklo narių susitikimas Kaune

  Lietuvos verslo moterų tinklo narės Vilniaus grupės kvietimu liepos 16 dieną aplankė patį seniausią Lietuvos aerodromą, pavadintą lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno vardu, Kaune. Moterys ne tik vaikščiojo garsiausių Lietuvos lakūnų takais, bet ir mėgavosi skrydžiais.

  Susitikimo dvasia buvo sparnuota. Septyniolikos verslo moterų grupę (iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių) skrydžių valdymo bokštelyje pasitiko aerodromo direktorius lakūnas instruktorius Eugenijus Raubickas ir trumpai papasakojo apie aerodromo istoriją, ištakas, garbingas datas. Šiame aerodrome 1933 metais vidurvasarį buvo laukiama skrendančių per Atlantą narsių lakūnų. Aerodromui S. Dariaus ir S. Girėno vardas suteiktas 1993 metais, o 2015 metais jis pažymės savo 100-metį. Ir civilinės, ir karo lietuviškosios aviacijos pamatai – Kaune.

  Prie aerodromo prigludusio Aviacijos muziejaus direktorius Remigijus Jankauskas verslo moterų tinklo nares pakvietė į istorinę ekskursiją po sparnuotas sales. Žinoma, didžiausio dėmesio susilaukė lėktuvas replika „Lituanika“ bei galimybė palaikyti lėktuvo šturvalą skrydžio treniruoklyje.

  Nors oras nelepino vasaros karščiu, bet švystelėjusi saulė ir lakūnų šypsenos sugundė keletą drąsuolių pakilti į dangų su dviviečiu ir keturviečiu lėktuvėliais. O kauniečių Amandos ir Virgio Demidavičių šeima (su dviem sūnumis) dar tą patį vakarą aplankė ir Pociūnų aerodromą, kur susipažino su vaikų sklandymo stovykla. Jau kitą savaitę jų atžala taps jaunuoju sklandytoju. Lietuva yra vienintelė šalis pasaulyje, kur vaikai mokomi skraidyti su lietuviškos konstrukcijos sklandytuvais nuo 9 metų.

  Viešnagė S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome priminė, jog gyvename sparnuotame krašte. Lietuvos aviacijos istorija jau ne vieną kartą įkvepia naujiems žygiams ir sustiprina mūsų dvasią. S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas ir Aviacijos muziejus yra įdomus traukos centras ne tik lietuviams, čia dažnai lankosi užsienio aviacijos mėgėjai. Renginio dalyvės susipažino su vienintelio Baltijos šalyse lietuviško aviacinio žurnalo „Aviacijos pasaulis“ turiniu.

  Iki kitų susitikimų aerodromuose!

  Informaciją parengė

  Vilma Jankienė

  Žurnalo „Aviacijos pasaulis“ vyr. redaktorė

  Mob. tel. +370 616 19201

  vilma@aviacijospasaulis.lt

Skip to content