• Naujienos
  • Socialinės atsakomybės standartas

    Socialinės atsakomybės standartas

    Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje kviečia įmones teikti paraiškas dalyvauti socialinio atsakingumo SA8000 diegime, kuriam bus skiriamas projektinis finansavimas. Pagal šią priemonę įmonės galės organizuoti mokymus, įsivertinimo ir praktinius seminarus ĮSA orientacinio standarto, socialinės atskaitomybės, aplinkosaugos ir socialinės vadybos sistemų diegimo klausimais. Įmonėms bus pasiūlyta diegtis SA8000, papildomai ISO 26000 gaires. Šios veiklos tikslas – užtikrinti realų ĮSA principų diegimą įmonės struktūroje, vidiniuose procesuose ir veikloje. Tai kartu padeda įmonei susitvarkyti vidinius procesus, užtikrinti kokybės valdymą, padidinti procesų našumą ir skaidrumą, produktų ir sistemų saugumą.

    Kokią nauda gaus įmonė įsidiegusi socialinės atsakomybės standartą:

    1) ĮSA standarto įdiegimas tai oficialaus pripažinimo būdas, įrodantis klientams, partneriams, investuotojams, kad įmonėje realiai imtasi visų priemonių, siekiant užtikrinti įmonės darbuotojų teises, etišką ir aplinkai nežalingą visų produktų gamybą bei paslaugų tiekimą. Tai kartu padeda įmonei susitvarkyti vidinius procesus, užtikrinti kokybės įmonėje valdymą, padidinti procesų našumą ir skaidrumą, produktų ir sistemų saugumą ir pan.

    2) Socialinės atsakomybės vadybos sertifikatų turėjimas atveria galimybes bendrovėms dirbti su socialinę atsakomybę vertinančiomis šalimis ir investuotojais. Pastebėtina, kad nemažai užsienio investuotojų (ypač Šiaurės ir Vakarų Europos šalių) ĮSA standartų diegimą kelia kaip privalomą reikalavimą būsimiems tiekėjams Lietuvoje.

    3) Veiksminga aplinkos apsaugos vadybos sistema gali ženkliai sumažinti organizacijos daromą neigiamą poveikį aplinkai, sukurti lėšų taupymo galimybes ir sumažinti atsakomybę už žalą aplinkai. Įdiegta sistema gali suteikti įmonei konkurencinį pranašumą, kai vartotojai tampa etiškais pirkėjais.

    *Įdiegtą sistemą įmonės sertifikuosis savo lėšomis.

    Plačiau – prisegtuke:

    Daugiau informacijos el. paštu: evelina.nosirevaite@undp.org
    arba telefonu 8 5 210 7413.

    Kvietimas_Standartai.doc

Skip to content