• Smulkiesiems verslininkams – palankesnė mokesčių nuostata

    Gyventojų, dirbančių pagal verslo liudijimą ir per mokestinius metus pardavusių prekių ar paslaugų daugiau kaip už 4.500 Eur juridiniams asmenims, pajamos, viršijančios šią sumą, bus apmokestinamos kaip individualios veiklos pajamos – 5 proc. ar 15 proc. tarifu. Šiuo metu viršijus minėtus 4.500 Eur visos pajamos nuo pirmo euro apmokestinamos kaip individualios veiklos pajamos.

    Nutarimą, leidžianti mokėti 5 proc. ar 15 proc. pajamų mokestį ne nuo visų pajamų, o atėmus iš jų 4.500 Eur, priėmė Vyriausybė.

    „Smulkiųjų verslininkų nuomone, yra neteisinga apmokestinti jų pajamas nuo nulio, jeigu jos bent euru viršija nustatytą ribą. Po diskusijų sutarėme, kad šią nuostatą reikia keisti ir taip sudaryti smulkiesiems palankesnes veiklos sąlygas Lietuvoje“, – sako Rasa Budbergytė, finansų ministrė.

    Tačiau kartu nustatyta, kad apskaičiuojant 4.500 Eur ribą, pridedamos ne tik iš juridinių asmenų, bet ir iš fizinių asmenų, prekybininkų, gautos pajamos.

    Nutarimu atsisakoma ribojimo išduoti ar pratęsti anksčiau įsigytą verslo liudijimą asmenims, kurie įsiskolinę Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui, tais atvejais, kai asmens skolos biudžetui sumokėjimo terminas buvo atidėtas ar dar nesuėjęs. Šios nuostatos taikomos apskaičiuojant pajamų mokestį už 2016 m. ir po to einančius metus.

Skip to content