• Naujienos
 • Skyrusiems paramą paštu – VMI raginimas sutikrinti duomenis

  Skyrusiems paramą paštu – VMI raginimas sutikrinti duomenis

  2015 m. liepos 31 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad artimiausiu metu dalis Kauno apskrities gyventojų sulauks pranešimų dėl paramos skyrimo. Gyventojai, kurie paštu teikė prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą, ir (ar) politinėms partijoms, kviečiami peržiūrėti gautą informaciją ir nedelsiant pranešti VMI, jei pranešime nurodytam paramos gavėjui paramos neskyrė.

  Gyventojai įvairias organizacijas kasmet gali paremti skirdami 2 proc., o partijas – 1 proc. sumokėtų pajamų mokesčio. Iš viso praėjusiais metais daugiau nei 100 tūkst. Kauno apskrities gyventojų teikė prašymus paremti įvairias organizacijas, iš šių prašymų apie 95 tūkst. buvo įvykdyti, o pagal juos apskaičiuota 9 mln. litų paramos. Iš jų arti 11 tūkst. gyventojų partijas prašė paremti 523 tūkst. litų. Už 2014 m. daugiau nei 80 tūkst. apskrities gyventojų yra pateikę prašymus pervesti sumokėto gyventojų pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (ar) politinėms partijos, apie 60 proc. šių prašymų pateikta el. būdu.

  „Mokesčių administratorius ragina gyventojus pasitikrinti, kam jie iš tiesų skyrė paramą, tokiu būdu užkertant kelią sukčiavimui, neteisėtai naudojant asmens duomenis ir klastojant dokumentus. Jei mokesčių mokėtojo duomenimis pasinaudota jam nežinant, gyventojas turėtų informuoti VMI, kad prašymo skirti paramą nepildė. Kol kas VMI pranešimai dėl duomenų sutikrinimo išsiųsti daugiau nei 9 tūkst. Kauno apskrities gyventojų“, – teigia Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė, primindama, kad per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje teismo sprendimu suklastotais yra pripažinti šimtai prašymų skirti paramą, atlikta keliasdešimt ikiteisminių tyrimų dėl dokumentų klastojimo.

  Jei gyventojas prašymo skirti paramą nėra pateikęs ir galimai pasinaudota jo asmens duomenimis, apie tai jis nedelsiant turėtų pranešti VMI šiais būdais: elektroniniu būdu VMI interneto svetainėje adresu http://www.vmi.lt/manovmi
  arba http://www.vmi.lt/cms/stop-seseliui
  , pasirašytu raštu artimiausiam VMI padaliniui (http://www.vmi.lt/cms/aptarnavimo-skyriai
  ), nurodant vardą, pavardę ir asmens kodą arba pasitikėjimo telefonu 1882 (pasirinkus meniu 8 punktą „Pasitikėjimo telefonas“).

  Nemaža dalis paštu prašymus skirti paramą pateikusių Kauno apskrities gyventojų yra EDS vartotojai, todėl pranešimus gaus automatiškai elektroniniu paštu, likusiems – pranešimai bus siunčiami paštu jų registracijos vietos adresu. Jeigu gyventojo registracijos vieta netiksli arba jis išvykęs į užsienį, pranešimas nebus siunčiamas, jį gyventojas galės peržiūrėti Elektroninio deklaravimo sistemoje (https://deklaravimas.vmi.lt
  ), skiltyje „EDS funkcijos“ – „Dokumentų teikimas“ – „Pranešimai mokėtojui“.

  VMI rekomenduoja prašymus teikti saugiausiu ir patogiausiu būdu – naudojantis EDS (http://deklaravimas.vmi.lt/
  ).

  Kauno AVMI primena, kad aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti savarankiškai adresu www.vmi.lt
  . Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Skip to content