• Naujienos
 • Siūloma panaikinti verslo liudijimus kai kurioms veikloms

  Nuo 2012 m. gali nelikti verslo liudijimų darbui su didmenine prekyba, kaimo turizmo, vertimo paslaugoms, taip pat laukia pakeitimai besiverčiantiems su verslo liudijimais statybos bei nuomos paslaugomis. Finansų ministerija parengė ir savo tinklalapyje viešoms diskusijoms pateikė verslo liudijimų pakeitimo projektą.

  Taip pat siūloma panaikinti galimybę į verslo liudijimą įrašyti kitus asmenis, nes stebima piktnaudžiavimo atvejų, kuomet verslo liudijimas įsigyjamas lengvatinėmis sąlygomis (pvz. žmogaus su negalia vardu), o veiklą vykdo kitas žmogus, kuris būna įrašytas verslo liudijime. Ministerija ramina, kad siūloma išlaikyti absoliučiai didžiąją dalį – apie 90 proc. – veiklų, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą.

  Tačiau siūloma apriboti galimybes verstis tokiomis veiklomis ir tokiais būdais, kurie nebūdingi pačiam smulkiausiam gyventojo verslui: teikti prekes ir paslaugas juridiniams asmenims; užsiimti didmenine prekyba – teikti prekes kitiems su verslo liudijimais dirbantiems asmenims; vykdyti veiklą, kuriai keliami specifiniai reikalavimai, arba mokėti fiksuotą pajamų mokestį kuomet verslas nėra nesudėtinga techninė, bet kūrybinė-intelektinė veikla.

  Pakeitimai palies ir verslo liudijimus, kuriuos turi išsiėmę nemažai gyventojų. Tai statybos darbai (įvairius su šia veikla susijusius liudijimus šiemet turi išsiėmę apie 7 tūkst. gyventojų), patalpų nuoma (2422 gyventojai), vertimo paslaugos (1312 gyventojai) ir kt.

  Pavyzdžiui, naujų statinių statybos, statinių restauravimo ir remonto darbams išduodamus verslo liudijimus siūloma siaurinti, paliekant tik statybos baigimo ir apdailos darbus bei specialiuosius statybos darbus.

  Pakeitimai numatomi ir besiverčiantiems nuoma – apsiribojant gyvenamosios paskirties patalpų nuoma. Siūloma, kad įsigijęs verslo liudijimą galėtų nuomoti tik vienos rūšies (buto, vieno buto namo bei buto ar vieno buto namo) gyvenamosios paskirties objektą.

  Tuo tarpu besiverčiantiems vertimais siūloma naikinti verslo liudijimus, kadangi, kaip aiškina ministerija, ši veikla savo esme yra laisvoji profesija, o jai numatyta 15 proc. gyventojų pajamų tarifas.

  Pasak ministerijos, siūlymai pateikti derinti atsakingoms institucijoms, smulkų ir kitą verslą vienijančioms asocijuotoms struktūroms, kitoms suinteresuotoms organizacijoms. Sutarus dėl pakeitimų, jie galėtų įsigalioti nuo 2012 metų.

Skip to content