• Naujienos
 • Sėkmingo verslo magija

  Sėkmingo verslo magija

  Rugpjūčio 28-29 d. Marijampolėje vykusi baigiamoji tarptautinė konferencija „Sėkmingo verslo kūrimas“ vainikavo dvejus metus vykdytą projektą „Create4Compete – Kūrybiškumas SVV kompetencijoms ir konkurencingumui didinti“ Nr. ILPR.02.03.00-72-120/10-00. Projektą iš dalies finansavo 2007-2013 m. Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programa.

  Renginyje dalyvavo apie 150 verslo, nevyriausybinių organizacijų, mokslo institucijų ir valdžios atstovų iš Lietuvos ir Kaliningrado srities.

  „Tai neeilinės svarbos renginys“, – sveikindamas konferencijos dalyvius, kalbėjo Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis. Šiuos žodžius patvirtino socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės, Seimo nario A. Mitrulevičiaus, Marijampolės savivaldybės mero V. Brazio, Marijampolės regiono tarybos pirmininko A. Žvaliausko, gausios – apie 50 verslo žmonių delegacijos iš Kaliningrado dalyvavimas renginyje ir turininga dviejų dienų darbotvarkė.

  Projektą pradėjusi vykdyti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktorė, o dabar – socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pabrėžė tris svarbius dvejus metus trukusios veiklos aspektus: mokytis ir dalintis idėjomis galėjo smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, investicijos atėjo į regionus, o tarptautinis bendradarbiavimas stiprėja ir vietiniu lygmeniu.

  Iš viso projekte dalyvavo apie 130 Marijampolės ir Kauno regionų bei Kaliningrado srities įmonių. Projekto naudingumą jos įvertino daugiau kaip 8 balais iš 10 galimų. Apie ketvirtadalis įmonių jau pradėjo arba artimiausiu metu pradės plėtoti verslą, bendrus projektus abipus sienos.

  Pasak projekto koordinatorės Ritos Baidokaitės, veiklų dėka atsirado naujos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros galimybės, kuriami nauji produktai ar paslaugos, įgyvendinti struktūriniai pokyčiai įmonėse, įdiegtos naujos vadovavimo technologijos, modernizuotas verslo modelis, paskatinti vadovavimo kultūros ir metodų pokyčiai. Kai kurie mokymų dalyviai pakeitė veiklos profilį – tapo koučeriais. Sukurta ugdančiųjų vadovų tinklo internetinė svetainė.

  Konferencijoje buvo apibendrinti projekto rezultatai ir pasiekimai, gvildenamos koučingo vadovams, koučingo technikos vadovų darbe ir personalo valdymo srityje, saviraiškos temos. Dalyviai dalijosi asmenine patirtimi ir karjeros bei gyvenimo pokyčiais, kuriuos paskatino projekto metu organizuoti mokymai, vyko kūrybinės laboratorijos, apdovanoti aktyviausi projekto dalyviai. Kad kūrybiškumas ir drąsa siekti to, kas atrodo neįmanoma, yra svarbūs ir versle, konferencijos dalyviams įrodinėjo „Skanios magijos“ iliuzionistas Justinas Malinauskas.

  Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programos Jungtinio techninio sekretoriato projektų vadovė Jurgita Mačiūnaitė Kauno PPA rūmų Marijampolės filialo koordinuotą projektą įvertino kaip vieną iš trijų geriausių, skirtų verslo konkurencingumui stiprinti.


Skip to content