• Naujienos
 • Seimo vicepirmininkas E. Tamašauskas susitiko su Kauno verslininkais

  Seimo vicepirmininkas E. Tamašauskas susitiko su Kauno verslininkais

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai dalyvavo susitikime su Seimo vicepirmininku Eriku Tamašausku. Pokalbyje, kuris vyko Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijoje, Seimo vicepirmininkas buvo linkęs ne pats kalbėti, o labiau klausytis ir mėginti ieškoti verslo problemų sprendimų.

  AB „Atrama“ generalinis direktorius Alvydas Švedas kritikavo parlamentarų ketinimus mažinti akcizą benzinui, o ne visam kurui: „Tai pataikavimas tiems 15 proc. vairuotojų, kurie važinėja brangiais automobiliais. 50 proc. šalies autotransporto važinėja dyzelinu, 25 proc. – dujomis. Tai neduos absoliučiai jokio efekto.“

  UAB „Laktopolis“ direktorius Zenonas Skibiniauskas priminė Liberalų sąjūdžio šūkį, kad Kauno gatvės bus ne lopomos, o tvarkomos. Jis padėjo šiai partijai „išvažiuoti“ rinkimuose, tačiau dabar yra pamirštas ir nerealizuotas.

  Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Jonas Guzavičius, remdamasis regioninių asociacijų, daugelio savivaldybių pareikšta pozicija, kategoriškai pasisakė prieš atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, pagal kurias šiame versle atsirastų privatūs tarpininkai, o savivaldybių kontrolė išnyktų. „Dėl tos priežasties stringa ir renovacija“, – aiškino J. Guzavičius.

  Kauno PPA rūmų generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis dar kartą kėlė klausimą, ar Lietuva vykdys savo įsipareigojimą Europos Komisijai dėl Enterprise Europe Network veiklos kofinansavimo, kad smulkusis ir vidutinis verslas gautų nemokamų paslaugų, kaip yra kitose ES šalyse? Pasak V. Šileikio, reiktų kurti nacionalinę verslo inkubavimo programą, nes dabar šios paslaugos verslui ir tam skirtos lėšos yra išskaidytos ir panaudojamos neefektyviai.

  Ką veikia Konkurencijos taryba, analizuodama beatodairišką maisto produktų kainų kilimą Lietuvoje? Kodėl nekeičiamas Viešųjų pirkimų įstatymas, pagal kurį laimi tas, kuris pasiūlo mažiausią kainą, nors ir politikai pripažįsta, kad tai ydinga norma? Kodėl negriežtinama kova su šešėliniu darbu? Ar referendumo dėl atominės elektrinės organizavimas nėra atsakomybės permetimas tautai, kuri neturi pakankamai informacijos ir argumentų tai nuspręsti?

  Seimo vicepirmininkas Erikas Tamašauskas daugeliu atvejų pritarė verslininkų nuomonei ir akcentavo parlamentinės kontrolės stoką kai kurioms valstybinėms institucijoms (Konkurencijos tarybai, Viešųjų pirkimų tarnybai, Valstybinei darbo inspekcijai). E. Tamašauskas teigė, kad vėl bus grįžtama prie tiesioginių mero rinkimų idėjos ir viešuosius pirkimus reguliuojančių teisės aktų.

Skip to content