• Naujienos
 • Seimo apdovanojimas – Vytautui Šileikiui

  Seimo apdovanojimas – Vytautui Šileikiui

  Seimo apdovanojimai už indėlį atkuriant nepriklausomybę ir valstybės stiprinimą šiemet skirti ir JAV, ir vietos atstovams bei tarnautojams.

  Apdovanojimas už verslo plėtrą regionuose bus įteiktas ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generaliniam direktoriui Vytautui Šileikiui.

  Seimo valdyba specialų apdovanojimą už indėlį atkuriant Lietuvos valstybės nepriklausomybę, valstybės ir parlamentarizmo tradicijų stiprinimą, veiklą visuomenės gerovei įsteigė pernai. Pilko skaidraus stiklo stačiakampį su Seimo logotipu tas pats asmuo galės gauti tik vieną kartą. Per metus gali būti skiriama ne daugiau kaip 30 apdovanojimų.

  Už indėlį atkuriant Lietuvos valstybės nepriklausomybę šiemet bus apdovanoti JAV senatorius Dickas Durbinas ir lietuvių kilmės Kongreso narys Johnas Shimkus.

  Už ilgametį lietuvybės puoselėjimą ir ryškų asmeninį indėlį į Lietuvos diplomatiją bus apdovanotas diplomatinę karjerą baigęs Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

  Seimo valdybos sprendimu, taip pat apdovanojimai bus skirti smuikininkui Vilhelmui Čepinskiui, architektui ir roko grupės“Antis“ lyderiui, aktyviam Sąjūdžio veikėjui Algirdui Kaušpėdui, Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentui Vladui Garastui.

  Už ypatingus nuopelnus, nuoseklią ir profesionalią veiklą atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomybę apdovanojimas skirtas buvusiam Lietuvos kariuomenės vadui Jonui Algirdui Kronkaičiui, taip pat bus apdovanota ir pirmoji premjerė atkūrus nepriklausomybę Kazimira Danutė Prunskienė.

  Apdovanotųjų sąraše – ir Lietuvos radijo ir televizijos vadovas Audrius Siaurusevičius bei šios televizijos laidų vedėja Rita Miliūtė.

  Apdovanojami du Seimo darbuotojai: už nuoseklią veiklą atkuriant nepriklausomybę bei ją stiprinant – Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė, už ilgametį ir asmeninį indėlį organizuojant Seimo tarptautinių ryšių veiklą – kanceliarijos Tarptautinių ryšių departamento direktoriaus pavaduotojas Rimantas Stankevičius.

  Už parlamentarizmo idėjos sklaidą ir lituanistikos tradicijų puoselėjimą taip pat apdovanojamas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas, buvęs Seimo Ryšių su visuomene skyriaus vadovas Andrius Vaišnys.

Skip to content