• Naujienos
 • “SDG” akcija Baltijos kelio 25-mečiui

  Minint 50–ąsias 1939 m. pasirašyto Molotovo – Ribentropo pakto metines, 1989 m. rugpjūčio 23 d. buvo suorganizuota masinė taiki demonstracija, kurioje, manoma, dalyvavo per 2 mln. žmonių. Nuo Talino per Rygą iki Vilniaus, susikibę rankomis, susijungė visų trijų Baltijos tautų žmonės, nustebindami ir patraukdami pasaulio dėmesį tokia masine ir taikia vienybės išraiška. 2009 m. liepos 30 d. Baltijos kelias buvo įtrauktas ir į Tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“ (International Register „Memory of the World“).

  Simboliška, kad kiekvienais metais šis įvykis įvairiais būdais minimas visose trijose Baltijos valstybėse. SDG grupė pasiryžo tęsti šią gražią tradiciją ir siekia legendinį Baltijos kelią įveikti pakeliui rengiant akcijas, atskleidžiančias mūsų tautų siekių vienybę.

  VšĮ „Saugi pradžia“ drauge su kitomis SDG grupės įmonėmis kviečia entuziastingus visų trijų Baltijos valstybių žmones dalyvauti automobilių žygyje legendiniu Baltijos keliu nuo Vilniaus iki Talino, aplankant Ukmergę, Panevėžį, Pasvalį, Saločius, Bauskę, Rygą, Ciesę, Valmirą, Riujieną, Viljandį, Tiūrį, Raklą.

  ŽYGIS

  Žygio starto vieta pasirinkome Vilniaus Arkikatedros aikštėje 2013 m. gegužės 24 d. įmontuotą simbolinę plytą su Baltijos kelio dalyvio pėdsakais. Tokios plytos įmontuotos ir Rygos centrinėje aikštėje priešais Laisvės paminklą (prie SEB banko pastato) ir Taline Rugpjūčio 20- osios Nepriklausomybės aikštėje, kurioje ir finišuosime, įveikę Baltijos kelio distanciją.

  Pėdų įspaudas parinktas tokio dydžio, kad tiktų kiekvienam, norinčiam atsistoti ir „pasimatuoti“ šiuos įspaudus. Tai vienas iš demokratiškiausių paminklų pasaulyje. Šios plytos svoris 75 kilogramai, tarnauti ji turėtų, bent 300 metų, todėl mes tikimės, kad kolonoje važiuos ne mažiau, kaip 25 automobiliai, o ProFlash akcijose sujungsime daugiau nei 75 entuziastus ir atsitiktinius praeivius.

  Skaičių magija, laikui bėgant, gali pasikeisti.

  GLOBĖJAI

  „Baltijos kelio“ plytų idėjos autorius Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Todėl šio renginio globėjais kviestume tapti visus trijų sostinių merus, p. Artūrą Zuoką, p. Nilą Ušakovą ir p. Jurį Ratą. (Pernai naujienų portale Delfi.lt buvo nušviestos merų viešnagės ceremonijose skirtose Baltijos kelio dalyvio pėdų „įsodinimui“.) Tikimės, kad SDG įmonių grupės iniciatyva bus jiems maloni staigmena ir asmeniškai ir tikrai vertas dėmesio akcentas, papildantis įvykių skirtų Baltijos kelio 25- mečiui pažymėti sąrašus jų miestuose.

  DALYVIAI

  Pagrindiniai akcijos „Baltijos keliui – 25“ dalyviai – SDG įmonių grupės darbuotojai, SDG automobilių kolona ir autobusai. Į šį sambrūzdį ketiname įtraukti Jaunųjų Šaulių organizacijas, tikimės pavienių ir entuziastingų žmonių grupių dalyvavimo realiame ir virtualiame Žygyje. Laukiame, kad sostinėse pasitiks ir dalyvaus akcijose prie „pėdučių“, daug turistų, kurie, savo ruoštu, išnešios žinią, kad Baltijos žmonės žino ir atsimena savo istoriją, todėl jų požiūris į dabarties įvykius yra vieningas, demokratiškas ir jaunatviškas.

  Ieškome rėmėjų, pritariančių šiai idėjai ir galinčių prie jos prisijungti!

Skip to content