• Naujienos
 • Šanchajus verslo parodai renkasi Kauną

  Šanchajus verslo parodai renkasi Kauną

  Rugsėjo 18 d. Kaunas vienai dienai virs mažąja Kinija. Kaune įsikurs keliaujanti verslo ir kultūros paroda „Sail of Shanghai“, kurioje prisistatys daugiau nei 60 įmonių iš didžiausio Kinijos miesto Šanchajaus. Atvirame renginyje galės apsilankyti visi norintys.

  Viešbučio „Park Inn“ konferencijų centre (K. Donelaičio g. 27) vyksiančioje parodoje nuo 9.30 iki 16 valandos bus galima susipažinti su naujomis energetikos technologijomis, elektroniniais prietaisais, medicinos paslaugomis, namų apyvokos ir buitiniais prietaisais. Pagrindinis verslo parodos organizatorius – Šanchajaus tarptautinės prekybos asociacija, vienijanti daugiau kaip 500 narių iš įvairių verslo sektorių: gamybos, tarptautinės prekybos, finansų, draudimo, logistikos ir kt.

  „Mes nesirenkame partnerio pagal gyventoju skaičių. Mums svarbu, kad miestas būtų perspektyvus. Kauną matome kaip miestą su didelėmis perspektyvomis“, – susitikime su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu sakė Šanchajaus tarybos pirmininkė Yin Yicui.

  Ši verslo paroda yra Kinijos vyriausybės finansuojamo projekto Viena juosta, vienas kelias“ (One Belt, One Road), kuriame daug dėmesio skiriama ir Baltijos regionui, dalis. Tai fondas, skirtas finansuoti ekonomikai, ypač transporto infrastruktūros projektams ir regionų sujungimui (XXI a. šilko kelias), Kinijos investicijoms į gamybos plėtrą „Viena juosta, vienas kelias“ šalyse, kurių tarpe Lietuva. Lietuva šioje perspektyvoje apibrėžiama kaip potencialus partneris bendradarbiavimui mokslinių tyrimų, inovatyvių produktų kūrimo srityse.

  „Jaučiame didelį dėmesį iš Kinijos miestų, kurie įžvelgia Kauno miesto potencialą. Į renginį kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovais kviesime Lietuvos verslininkus potencialiam kontaktų užmezgimui. Tikimės, kad šis renginys bus puikus įvadas į dar didesnį bendradarbiavimą ateityje“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

  „Parodos pagrindinis tikslas – inicijuoti naują impulsą visapusiškam, plačiam ir daugiapakopiam ekonominiam ir kultūriniam bendradarbiavimui su Šanchajaus miestu ir atverti naujas vystymosi perspektyvas tarp Lietuvos ir Kinijos, įgyvendinant „Viena juosta, vienas kelias“ iniciatyvą. Rugsėjo 17-18 dienomis Kaune vyks kultūros, sporto renginiai ir kiti Šanchajaus atstovų susitikimai su įvairiomis organizacijomis Kaune. Iš Šanchajaus atvyksta virš 200 žmonių delegacija“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus vedėja Emilija Šakalienė.

  Rugpjūčio mėnesį su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu susitikęs Kinijos ambasadorius Wei Ruixing teigė, jog Kauną tolimos šalies verslininkai mato kaip labai dinamišką miestą su milžinišku potencialu.

  „Nuo 2001 metų Kaunas bendradarbiauja su Siameno miestu, tačiau norą užmegzti ryšius išreiškė ir kiti Kinijos miestai. Šanchajaus miesto vadovai mano, jog Kauno sparti ekonominė plėtra yra tik laiko klausimas. Per pastaruosius metus Šanchajus pasikeitė neatpažįstamai. Rugsėjį įvyksiantis renginys labai svarbus verslo bendruomenei Lietuvoje. Manau, jog ši paroda susilauks didelės sėkmės ir taps stipriu postūmiu abiejų šalių verslininkams užmegzti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius“, – teigė ambasadorius W. Ruixing.

  Pasak Kinijos ambasadoriaus, Kaunas yra svarbus miestas, jungiantis Aziją ir Vakarus bei Skandinaviją.

  Rugsėjo 17 d. 17 val. kauniečiai kviečiami į nemokamą koncertą Kauno kultūros centre „Tautos namai“, kuriame bus galima pasiklausyti Šanchajaus tradicinių instrumentų orkestro atliekamų kūrinių, Šanchajaus Yue operos solistų balsų ir pasigėrėti tradiciniu kinų žibintų ridenimo menu. Lietuvišką tautinį meną pristatys Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Ratilėlis“.

  Parodos organizavimo Kaune partneriai: Šanchajaus miesto savivaldybė, Šanchajaus tarptautinės prekybos asociacija, Kauno miesto savivaldybė, Kinijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos ambasada Kinijoje, VšĮ Versli Lietuva, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Dėl įmonių susitikimų ir informacijos apie verslo parodą galima kreiptis į VšĮ „Kaunas IN“ vadovą Tadą Stankevičių, el. p. tadas@kaunasin.lt
  , tel nr.+370 67164134
  .

  Renginio programa:

  9:00-9:30 Registracija

  9:30-10:00 Įžanginis žodis:

  • Šanchajaus Tarptautinės prekybos paslaugų asociacijos viceprezidentas Wu Genbao

  • Kinijos ambasadorius Wei Ruixing

  • Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis

  • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis

  10:00-10:20 Kinijos tradicinių kultūrinių kolektyvų pasirodymai.

  10:30 Verslo forumas:

  • VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė

  • Šanchajaus delegacijos atstovas

  • Kęstutis Bruzga („Žabolienė ir partneriai“ konsultantas)

  • Lietuvos – Kinijos verslo tarybos pirmininkas Mindaugas Reinikis

  11:00-11:30 Klausimų ir atsakymų sesija

  11:30-16:00 Individualūs įmonių susitikimai

Skip to content