• Naujienos
 • Šakiuose įteikta tradicinė „Skruzdė“

  Šakių rajono verslo bendruomenė paminėjo tradicinę Verslo dieną, kurioje jau trečius metus iš eilės apdovanoti konkurso „Sukurta Šakių krašte 2018“ nugalėtojai. Šiais metais geriausiu gaminiu pripažintas „Pienių vynas“. Jo gamintojams – UAB „Vilkenta“įteikta Kęstučio Dovydaičio sukurta bronzinė „Skruzdės“ skulptūrėlė.

  Rajono meras Edgaras Pilypaitis pasveikino tuos verslo kūrėjus, kurie savo idėjas realizuoja skaidriai, užtikrintai ir drąsiai per gyvenimą eina užsibrėžtu keliu, tuos, kurie atsakingai vystydami verslą ir kurdami pridėtinę vertę, kartu kuria gyvenimą, kuriame gera gyventi visiems.

  Rūmų Šakių atstovybės vadovė Daiva Palukaitienė pabrėžė, kad Šakių rajonui šie metai buvo pirmieji, kai patvirtinta Verslo plėtros strategija, kad šiais metais išdalinta rekordinė suma negrąžintina parama ir paskolomis, o rajonas savivaldybių indekse šoktelėjo aukštyn net per 20 pozicijų. Anot jos, šiais metais registruotos 32 naujos įmonės. Žinoma, laikyti šį proveržį vien strategijos nuopelnu, būtų per drąsu, bet, kad judėjimas šia linkme yra teisingas, irgi neginčytina.

  Savo ruožtu meras apdovanojo iniciatyviausių ir didžiausią proveržį versle padariusių įmonių vadovus: tarp jų – restoraną „Kuchmistrai“ (direktorė Rita Dėdynienė), įmonę „Šlepetija“ (vadovas Tadas Bybartas).

  Susirinkusiuosius sveikino pirmą kartą su Šakių verslininkais susitinkantis naujasis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius Zigmantas Dargevičius. Jis pasidžiaugė aktyviai į Rūmų veiklą nuo 2016 metų įsijungusia Šakių atstovybe, kuri plėtoja tris iniciatyvas – Verslo taryba, per kurią rūmai su rajonu palaiko dialogą, kasmet rengiamas konkursas „Sukurta Šakių krašte“ ir reikšmingas visos Lietuvos verslo įprasminimas – Vasario 16-osios akto signataro, mūrinės Lietuvos statybos pradininko, bankininko Jono Vailokaičio atminimo įamžinimas jo tėviškėje, Pikžirnių kaime (Sintautų sen.). Jis perskaitė citatą iš priešmirtinio J.Vailokaičio laiško vaikams: „Jei nori žmogus bent kiek šioje žemėje  laimės rasti, tai savo gyvenimą reikia grįsti nuolatiniu darbu, o ypač artimo meile“.

  Ir nors žurnalisto, publicisto ir žydų kultūros žinovo Giedriaus Drukteinio paskaita apie žydų gyvenseną ir pasaulėžiūrą buvo labai įdomi, tačiau visi laukė pagrindinės vakaro intrigos – kas gi bus nominuotas trečiąja „Skruzde“?

  D.Palukaitienė pristatė visus keturis nominantus – konkurso dalyvius: autentiška dvaro virtuvė restorane „Kuchmistrai“, „Mažųjų ABC“, sukurta Dianos Jazukevičienės įmonėje „Lavina LT“, naujas įmonės „Šlepetija“ gaminys ir UAB „Vilkenta“ pagamintas „Pienių vynas“, turintis tautinio paveldo sertifikatą,  per devynis šių metų mėnesius davęs įmonei apie 30 tūkst. eurų pajamų. Šis gaminys ir tapo konkurso nugalėtoju. „Skruzdės“ skulptūrėlė ir diplomas įteikti įmonės direktorei Kristinai Vilkenytei.

  Paskatinimo apdovanojimą įmonės savininkams Dianai ir Sauliui Jazukevičiams už edukacinę verslo misiją – produkciją patiems mažiausiems, įteikė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktorius Evaldas Ulevičius.

   

  Pagal Šakių r. „Laikraštis Valsčius“ informaciją

  Monikos Būblaitytės nuotraukos

Skip to content