• Naujienos
 • Šakių atstovybė Vasario 16-ąją tradiciškai minėjo signataro Jono Vailokaičio tėviškėje

  Lietuva savo nepriklausomybės atkūrimą švenčia jau 105-ą kartą, o Kauno PPA rūmų Šakių atstovybės tradicija Vasario 16-ąją susiburti signataro Jono Vailokaičio tėviškėje, Pikžirnių kaime, Šakių rajone, tęsiasi jau penkerius metus – nuo paminklo signatarui pastatymo.  Šis atminimo paminklas buvo pastatytas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės iniciatyva bei rėmėjų lėšomis.

  Jonas Vailokaitis buvo vienas pirmųjų Lietuvos prekybos ir pramonės rūmų Kaune, veikusių 1925-1936 metais, narių. Jo vaidmuo, atminimas ir besiformuojančios tradicijos džiugina ne tik signataro giminės atstovus, jo tėviškės krašto gyventojus, bet ir verslo bendruomenę.

  Šakių rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio tradicinę gėlių puokštę padėti prie signataro memorialinio paminklo buvo patikėta artimam signataro Jono Vailokaičio giminaičiui Julijui Bazevičiui.

  „Neapsakomas jausmas kasmet sutikti tuos pačius ir vis kitus bendraminčius, kurie šią progą mini kartu. Atviruose laukuose dar ypatingiau skamba Tautiška giesmė, dar karščiau plazda tautinė vėliava, prasmingiau skamba rūmiečio, artimo signataro Jono Vailokaičio giminaičio Julijaus Bazevičiaus žodžiai.“, – šventėje dalyvavusi ir įspūdžiais, minint Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną Šakiuose, dalinosi Šakių atstovybės narystės koordinatorė Daiva Palukaitienė.

  Valstybės šventės minėjime dalyvavo KPPAR Šakių atstovybės narys – vienas iš rėmėjų, prisidėjusių prie paminklo signataro atminimui pagerbti pastatymo – UAB „Bakūžė LT“ direktorius Vaidas Morkevičius, taip pat ir  Marijampolės filialo tarybos pirmininkas, UAB „Morita“ direktorius Vygantas Subačius. Jaukumu su visais dalyviais ir rėmėjais, sintautiškiais dainininkais ir kultūros darbuotojais dalinosi UAB „Gulbelė“ kolektyvas, vaišindamas KIBOS kibinais ir karštu sultiniu.

  2019 metų vasaros pabaigoje 99-eriems metams užkasta buvo ir laiko kapsulė. KPPAR atstovybė į kapsulę įdėjo Rūmų narių pasirašytą laišką ateities kartoms, simbolinį rūmų ženklą bei rašiklį su J. Vailokaičio parašo faksimile. Kapsulėje taip pat užkastos LR Seimo, rajono savivaldybės, Sintautuose veikiančių įmonių, įstaigų, karių, mokinių dovanos.

Skip to content