• Naujienos
 • Rūmų taryboje apsvarstyti aktualūs klausimai

  Rugsėjo 6 d. įvyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos pirmasis rudens posėdis. Jame apsvarstyti septyni klausimai.

  Tarybos nariai aptarė vasaros rūmų veiklos kroniką, pažymėti svarbiausi renginiai. Tai Šakiuose ir Jonavoje vykusios miestų šventės, kurių metu pagerbti savivaldos ir verslo atstovai, susitikimas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnu Karbauskiu ir LVŽS kandidatais Seimo rinkimuose (tarp jų iškelta Audronės Jankuvienės kandidatūra Centro-Žaliakalnio apygardoje ir daugiamandačiame sąraše), ūkio ministro Evaldo Gusto ir viceministrų Rasos Noreikienės ir Mariaus Skarupsko susitikimas su Rūmų taryba, susitikimas su socialdemokratų kandidatais Seimo rinkimuose Orinta Leipute ir Dainiumi Pavalkiu. Liepą taip pat pasirašyta rūmų bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. Rūmai pateikė pasiūlymus įstatymų leidėjams dėl Užsieniečių teisinės padėties ir Pelno mokesčio įstatymų pataisų.

  Šiame posėdyje savo veiklą rūmų tarybai pristatė nuo 2009 m. veikiantis Kauno finansininkų ir vienas jauniausių – Eksportuotojų klubai.

  KFK vadovė, rūmų viceprezidentė Vaida Butkuvienė pabrėžė, kad klubas vienija 34 aktyvius narius. Kklubas šiemet įkūrė 5 narių ekspertų grupę, kuri teiks konsultacijas rūmų nariams, rengs pasiūlymus dėl teisės aktų tobulinimo. Jau pateikti pasiūlymai dėl I.MAS sistemos diegimo ir Pelno mokesčio įstatymo pakeitimo. Su finansų ekspertais galima susisiekti per klubo koordinatorę Verslo plėtros skyriaus vadovę Verą Mileikienę.

  KFK vadovė V. Butkuvienė pasiūlė tarybai nustatyti klubų lėšų panaudojimo tvarką.

  Su Eksportuotojų klubo tikslais ir nuveiktais darbais supažindino prieš pusmetį klubo vadovu išrinktas UAB „Acto“ komercijos direktorius Donatas Stočkūnas. Klubas šiuo metu jungia 18 aktyvių narių, per metus surengiama ne mažiau 10 susitikimų, iš kurių vienas išvažiuojamasis. Susitikimuose dalijamasi gerąja ir blogąja patirtimi, įžvalgomis ir praktikomis. Klubas siekia kelti narių kompetencijas, skatinti įmonių eksportą. D. Stočkūno nuomone, klubas pasigenda tarpklubinio bendravimo diskutuojant, kokiu būdu sukurti daugiau naudos nariams ir rūmams.

  Tarybai buvo pristatytas rūmų finansinio plano vykdymas per 2016 m. pirmą pusmetį.

  Nemažai diskutuota dėl Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro (STEAM AP) steigimo Kaune. Nutarta pritarti bendradarbiavimo sutarties projektui. Rūmai bus vieni iš šio centro steigėjų kartu su Kauno miesto ir rajono savivaldybėmis, Vytauto Didžiojo, Aleksandro Stulginskio, Lietuvos sporto universitetais, Kauno kolegija, Kauno technikos kolegija ir kt.

  Rūmų taryba nutarė, kad šiemet metinis verslininkų pagerbimo vakaras vyks gruodžio 9 d. Raudondvario dvare.

  Taryba pritarė teikimui „Darbo žvaigždės“ medaliu apdovanoti Henning Berven UAB „Neo Textile, direktorių. Henning Berven nuo 1992 m. aktyviai dirba su daugeliu Lietuvos tekstilės ir aprangos įmonių. Norvegijos kapitalo įmonė „Neo Textile“ įkurta 2001 m., kuri didžiąją dalį Lietuvos tekstilės įmonių pagamintos produkcijos eksportuoja į Skandinavijos bei Vakarų Europos šalis.

  Į rūmų priimti septyni nauji nariai: UAB „Avevera“, UAB „Erudas“, UAB „Ekosodas“, UAB „Go Distributions“, UAB „Rosma ir ko“, UAB „B-NOVO Technologies“, VšĮ „Kauno technikos profesinio mokymo centras“.

Skip to content